זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   חוזה ללא הגבלת זמן – האם וכיצד ניתן לבטל אותו?

   בעל חברה, אם חתמת על חוזה ללא הגבלת זמן, וכעת אתה רוצה לסיים את החוזה, המאמר הזה במיוחד בשבילך. פעמים רבות, בעלי חברות חותמים חוזה ללא הגבלת זמן, ולאחר שהם רוצים להפסיק את היחסים החוזיים בין הצדדים, מתגלעים מחלוקות, ולעיתים, אחד הצדדים לא מעוניין לסיים את היחסים החוזיים. בדיוק במקרים כאלה, צריך להתייעץ עם עורך דין לחוזים.

   נקודת המוצא המשפטית היא שחוזה, כל חוזה, אינו נמשך לנצח. לכן, חוזה שאינו מוגבל בזמן בזמן, יסתיים לאחר שליחת הודעה מוקדמת על סיום החוזה. אבל, יש למסור את ההודעה המוקדמת, זמן סביר לפני סיום היחסים החוזיים. כלומר, לא ניתן לסיים את החוזה מהיום למחר, צריך לתת לצד השני זמן סביר כדי להתכונן לקראת סיום החוזה.

   כיצד ניתן לדעת מהו זמן סביר לסיום חוזה ללא הגבלת זמן?

   כדי שנוכל להבין מהו זמן סביר, עלינו להבין מספר עניינים. האחד, מהי מטרת ההודעה המוקדמת? השני, מהם המאפיינים העסקיים של כל עסקה ועסקה. עורך דין מסחרי יבחן את המאפיינים שמייחדים את העסקה, ובין היתר, טיב המוצרים, או השירותים, שניתנים במסגרת החוזה, אופן התשלום, והאפשרות של הצד השני, למצוא פרטנר אחר, ולהתקשר איתו בעסקה חדשה.

   לדוגמה, איתן שוסטר, הוא מנהל חברה לייצור מוצרי בריאות וספא. איתן חתם על חוזה להפצת מוצריו עם חברה קמעונאית. לאחר שנים אחדות, היחסים בין השניים עלו על שרטון. לכן, איתן רצה לסיים את החוזה עם החברה הקמעונאית. אבל, באופן לא מפתיע, החברה הקמעונאית סירבה בתוקף. החברה טענה שהחוזה לא מוגבל בזמן. ולכן, איתן לא יכול להשתחרר ממנו.

   אנחנו הסברנו לאיתן, שהוא יכול להשתחרר מהחוזה. אבל, הוא חייב לתת לחברה הקמעונאית זמן סביר כדי שתוכל להתכונן לקראת סיום החוזה.

   אם כך, מהו פרק הזמן שיחשב כזמן סביר? סבירות הזמן נגזרת מהמטרה שעומדת ביסוד הדרישה להודעה מוקדמת, ומהמאפיינים העסקיים של כל עסקה ועסקה. במקרה שלפנינו, מטרת ההודעה המוקדמת היא לאפשר לחברה הקמעונאית להתכונן ולמצוא מוצרי בריאות וספא אחרים (במקום המוצרים של איתן). לכן, על איתן להודיע לחברה הקמעונאית על סיום היחסים החוזיים, תוך זמן שהוא הגיוני ומקובל, בענף העסקי של הקמעונאות, למצוא ספק אחר למוצרי בריאות וספא.

   לכן, יש להבין לעומק את מהות היחסים העסקיים בין הצדדים, והבנת האקלים המסחרי של העסקה. לאחר מכן, ניתן יהיה לקבוע מהו הזמן הסביר להודעה על סיום חוזה, ללא הגבלת זמן.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט