זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   דיני מקרקעין

   "השימוש בזכויות על-פי חוק המקרקעין (דיני מקרקעין) צריך להיעשות מתוך הגינות. מושג תום-הלב בהקשר זה משמעו אמת-מידה אובייקטיבית. לשם פגיעה בעקרון תום-הלב, אין נדרש כי בעל הזכות יפעל מתוך זדון או רוע-לב. די בכך שפעולתו אינה עולה בקנה אחד עם הסטנדרדים הערכיים הראויים של החברה הישראלית, כפי שבית המשפט מבין אותם מעת לעת". (עמ' 277, רע"א 6339/97 רוקר נ' סלומון)

   דיני מקרקעין הם מהדינים המורכבים והסבוכים ביותר. בדרך כלל, אנחנו נפגוש את דיני המקרקעין, כאשר נרצה לרכוש דירת מגורים.

   עסקת מקרקעין היא אחת העסקאות החשובות והמשמעותיות שאנו עושים במהלך חיינו. עסקת מקרקעין היא לא רק עסקה לרכישת דירת מגורים. הבית שלנו הוא המבצר שלנו – הוא חוף המבטחים שאליו אנו שבים בסוף כל יום עבודה. לכן, בעסקת מקרקעין אנו למעשה רוכשים את המצודה שלנו. לאור חשיבותה של דירת המגורים, חשוב מאוד, לפיכך, לבצע את העסקה הזו באמצעות עו"ד למקרקעין, אשר מומחה בדיני מקרקעין.

   ישנם דגשים רבים שחשוב לשים אליהם לב, לפני רכישת דירת המגורים. אחד הנושאים החשובים ביותר היא מהות הרישום הזכויות בדירת המגורים. חשוב להדגיש שבישראל קיימות צורות שונות של רישום דירות מגורים. ישנה חשיבות רבה לשאלה האם זכויות הנכס רשום בלשכת רישום המקרקעין (טאבו), או שמא זכויות הנכס רשום ברשות מקרקעי ישראל. לכן, חשוב לשכור עורך דין מקצועי אשר מתמחה בדיני המקרקעין ובקיא בעסקאות המקרקעין.

   דיני מקרקעין ומיסוי מקרקעין

   בנוסף, דיני המקרקעין מסדירים את תשלומי המיסים שחלים על עסקאות במקרקעין, בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין. בשל השינויים הרבים החלים בחוק מיסוי מקרקעין בשנים האחרונות, תוך הקטנת הפטורים להם זכאים נישומים, קיימת חשיבות רבה לתכנון מס בראיית פני עתיד, בטרם ביצוע עסקה כלשהי במקרקעין.

   כיום, חלים מספר סוגי מיסים עיקריים: מס רכישה, המהווה אחוז מגובה התמורה וחל בדרך כלל על הרוכש ומס שבח, הנגזר מההפרש בין שווי הרכישה לשווי המכירה, וחל בדרך כלל על המוכר. בנוסף, יכולה להיות חבות בהיטל השבחה מטעם הועדה המקומית לתכנון ובנייה, וכן מיסי עירייה כגון ארנונה, החלים באופן שוטף על נכסי נדל"ן.

   משרדנו מלווה את הלקוחות החל מהשלב הראשוני של תכנון המס בהתאם להוראות הדין, החידושים והפסיקה המנחה, דרך ניסוח הסכמים תוך מתן דגש על ההיבט המיסויי, הגשת השומות וקבלת אישורים, וכלה בייצוג בפני רשויות המס בדיונים בהשגות, בוועדות הערר ובבית המשפט העליון.

   דיני תכנון ובניה

   בנוסף, חשוב גם להכיר את דיני התכנון והבניה. דיני התכנון והבניה הן תכניות המתאר, אשר קובעות כיצד לבנות בחלקת המקרקעין. למעשה, דיני התכנון והבניה מסדירים לנו שני עניינים עיקריים. האחד, מה ניתן לבנות בחלקת מקרקעין מסוימת. לדוגמה: מהו ייעוד הקרקע, לפי דיני התכנון והבניה; האם ניתן יהיה לבנות, בחלקת מקרקעין מסוימת, וילה, בניין משרדים, או דווקא משרדי הייטק. השני, איך ניתן לבנות בחלקת מקרקעין מסוימת. לדוגמה: מהם אחוזי הבניה והאם ניתן יהיה לבנות רב קומות או וילה עם מפלס אחד.

   בנוסף, דיני התכנון והבניה נותנים לנו את הכלים המשפטיים לשנות את אופי הנכס. לדוגמה: כשנרצה לסגור מרפסת, לפצל דירת מגורים; לבנות קומה נוספת; או לחתום על פרויקט תמ"א 38, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לענייני תכנון ובניה. זאת, לאור המורכבות של דיני התכנון והבניה, והפוטנציאל הכלכלי העצום שדינים אלו טומנים בחובם.

   הנה כי כן, דיני התכנון והבניה טומנים בחובם פוטנציאל כלכלי עצום. במחי החלטה אחת, ניתן יהיה לשנות ייעוד של קרקע. לדוגמה, מייעוד חקלאי לייעוד תעשייתי. שינוי ייעוד שכזה עשוי לגרום להעלאת שוויה של הקרקע באלפי אחוזים, אם לא ביותר מכך.

   לאור החשיבות הכלכלית העצומה שטומנים בחובם דיני התכנון והבניה, חשוב מאוד לרכוש את שירותיו של עורך דין שמומחה לדיני תכנון ובניה, על מנת למקסם את שוויה הכלכלי של הקרקע.

   אם אתם מחפשים עו"ד לדיני מקרקעין – אנחנו הכתובת!

   לחצו כאן למאמרים בתחום דיני מקרקעין

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט