זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   דיני נזיקין

   "מדיניות משפטית אינה נוסחת קסם. משמעותה היא איתור הערכים והאינטרסים הנאבקים על הבכורה, מתן משקולות לערכים ולאינטרסים אלה, ושקילתם במאזניים של צורכי החברה. האיזון משתנה בתקופות היסטוריות שונות. החיים מצויים בתנועה מתמדת. כך גם המשפט" (ע"א 243/83‏‎ ‎עיריית ירושלים‎ ‎נ' גורדון).

   ענף הנזיקין טומן בחובו את כל המקרים בהם אדם רוצה לתבוע פיצויים, בגין נזק שנגרם לו. כך לדוגמה, תביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים, תביעה לפיצויים בגין תאונת עבודה או תביעה לפיצויים בגין שירות צבאי – כולם חלק מענף הנזיקין.

   דיני נזיקין

   ענף דיני הנזיקין הוא אחד מענפי המשפט הקדומים ביותר, אם לא הענף המשפטי הקדום מכולם. תכליתם של דיני הנזיקין הם לפצות את הניזוק, עבור הנזק שנגרם לו. כלומר, ענף הנזיקין שואף להשיב את הניזוק למצב שהיה, לפני האירוע שגרם לנזק. מכאן, שענף הנזיקין טומן בחובו את כל המקרים בהם אדם רוצה לתבוע פיצויים, בגין נזק שנגרם לו. כך לדוגמה, תביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים, תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית או תביעה לפיצויים בגין שירות צבאי – כולם חלק מענף הנזיקין.

   עו"ד מומחה בענייני נזיקין יידע להתמודד עם כל סוגי התביעות המתוארות לעיל. דיני הנזיקין קובעים מהם התנאים והנסיבות, אשר התקיימותם יטילו חובת פיצויים על המזיק. התנאים להטלת אחריות בנזיקין משתנים כל העת. ענף הנזיקין הוא ענף דינמי, אשר משתנה ללא הרף. לפיכך, נודעת חשיבות יתרה לבחירת עו"ד לנזיקין, אשר מתמחה בדיני נזיקין.

   תביעות פיצויים בגין תאונות דרכים

   תאונות הדרכים בישראל מוכרות כ'מכת מדינה'. מספר ההרוגים בתאונות הדרכים במדינת ישראל עולה על מספר ההרוגים בכל מלחמות ישראל גם יחד. כמו כן, היקף הפיצויים שבתי המשפט פוסקים בגין תאונות דרכים עולה מידי שנה ושנה.

   כתוצאה מההיקפים הגדולים של תאונות הדרכים, החליט המחוקק לחוק את חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים. מטרתו של החוק היא סוציאליסטית. כלומר, לכל אדם שנפגע בתאונת דרכים ייפסקו פיצויים, בגין נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה. לכן, ההסדר שנקבע בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא ייחודי. שאלות של אשמה (כלומר, מי אשם בתאונת הדרכים), לדוגמה, אינן רלוונטיות כלל לשאלת הפיצויים.

   מהי הפרוצדורה המשפטית לשם קבלת פיצויים בגין נזקי גוף? נניח שראובן נפגע בתאונת דרכים. במקרה כזה, יהיה עליו להגיש תביעה מתאימה לפוליסת ביטוח החובה, של מי שנהג ברכב. זאת, גם אם הנהג אינו אשם. לאחר הגשת התביעה, עיקר המחלוקת תהיה סביב שאלת היקף הפיצויים שיש לפסוק בגין תאונת הדרכים. לפיכך, חשוב מאוד שעו"ד לתאונת דרכים, שמומחה בענייני תאונות דרכים, ינהל עבורכם את התיק, וזאת כדי למקסם את היקף הפיצויים שבית המשפט יפסוק.

   דיני נזיקין ורשלנות רפואית

   הכלל הראשון של כללי האתיקה הרפואית קובע שעל הרופא אסור לעשות נזק למטופל, או בלטינית: 'Primum non nocere'. דהיינו: "לפחות לא לעשות נזק". למרות זאת, יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם ניזוקים ע"י המערכת הרפואית.

   ואכן, דיני הרשלנות הרפואית תופסים מקום מרכזי בענף הנזיקין במשפט הישראלי. כל אחד מאיתנו נזקק, מפעם לפעם, לטיפול רפואי כזה או אחר. כולנו נתקלים שוב, בתורים ארוכים, ברופאים שמטפלים בו זמנית בעשרות מקרים, ובמשמרות שמתארכות כ- 24 שעות, ואף יותר מכך. העומס הבלתי נתפס בבתי החולים נותן את אותותיו. מספר המקרים שבהם גורמים רפואיים מתרשלים בטיפול, עולה בהתאמה.

   מחקרים וסקרים מוכיחים כי הסכומים שבתי המשפט פוסקים בכל שנה ושנה, סכום אסטרונומי של כ- 250,000,000 ₪ (רבע מיליארד ₪ !), כפיצויים בגין רשלנות רפואית. רשלנות רפואית עלולה לגרום לנכויות קשות ולפגיעות קשות באיכות החיים של המטופל, ועל כן ברור, לפיכך, מדוע בתי המשפט פוסקים סכומים גבוהים כל כך בתובענות מסוג זה.

   למשרדנו ניסיון עשיר בתביעות רשלנות רפואית בפרט, ובממשק שבין רפואה לבין המשפט בכלל.

   תביעה נגד משרד הביטחון

   בשנת 1959 חוקקה כנסת ישראל את אחד מהחוקים המוסריים והצודקים ביותר, בתולדות מדינת ישראל, הלא הוא חוק הנכים (תגמולים ושיקום) התשי"ט-1959, שמטרתו לפצות את משרתי שירות הביטחון, כגון חיילות וחיילי צבא ההגנה לישראל, בגין נזקים אשר נגרמו להם 'תוך ועקב' השירות הצבאי. מטרתו של החוק היא להבטיח אחוזי נכות ותנאי שיקום הולמים, לכל מי שהיה חלק מקהיליית הביטחון של ישראל, ונפגע תוך כדי שירותו.

   נפגע שמבקש לקבל נכות ממשרד הביטחון, צריך להגיש תביעה מתאימה לקצין התגמולים, אשר מורכב משני אגפים עיקריים: האגף האחד, ועדה מקצועית הקובעת האם מתקיים קשר סיבתי בין השירות הביטחוני לבין הנזקים שנגרמו. האגף השני, ועדה רפואית אשר קובעת את גובה אחוזי הנכות. כמובן, שעל שתי החלטות אלה ניתן להשיג באמצעות הפרוצדורות הקבועות בחוק.

   למשרדנו ניסיון עשיר בניהול הליכים משפטיים נגד קצין התגמולים ומשרד הביטחון.

   לחצו כאן למעבר למאמרים בתחום דיני נזיקין

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר