זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   דיני משפחה – יפוי כח מתמשך

   ייפוי כוח מתמשך

   פעמים רבות אנחנו מתכננים את העתיד שלנו. אם זה בטווח הקצר (מגורים, משפחה וכדומה) ואם זה בטווח הארוך (פנסיה, ביטוחים למיניהם וכדומה). כעת, ישנו כלי חשוב מאוד, שכדאי שתכירו: ייפוי כוח מתמשך.

   המטרה של הכלי הזה, הוא להבטיח שאנחנו נוכל להגשים את הרצון שלנו, גם כשלא נוכל לדאוג לעצמנו. כיום, כל אחד מאיתנו יכול להחליט מיהו אותו אדם שאנחנו נותנים בו את האמון שידאג לצרכינו, ביום שאנחנו לא נוכל לדאוג לעצמנו. כך לדוגמה, נוכל להחליט באיזה מוסד נרצה להיות מטופלים; מי יחליט על הרכוש שלנו; ומתי ייפוי הכח המתמשך ייכנס לתוקף. בנוסף, ניתן למנות מספר מיופי כוח באותו עניין או בעניינים שונים. באופן כללי, מדובר במסמך גמיש מאוד, במסגרתו ניתן לתת כמעט כל הוראה עבור מיופה הכוח העתידי. מדובר ברפורמה של ממש – זוהי למעשה צוואתכם בחיים, פירוט רצונכם הברור כיצד תרצו להעביר ולחוות את שנותיכם האחרונות.

   חשוב לציין שרק עורך דין, אשר עבר הסמכה מתאימה, רשאי לערוך ייפוי כח מתמשך.

   צוואות וירושות

   תחום דיני המשפחה ככלל ותחום הצוואות הירושות בפרט הינו תחום רגיש במיוחד. רובנו מעדיפים שלא לדבר על המוות ועל הפרידה מהיקרים לנו ביותר. אף על פי כן, קיימת חשיבות רבה לרישום צוואה. למעשה, הצוואה היא מעין הסכם שתכליתו היא כפולה: התכלית האחת, היא להסדיר את היחסים שבין המצווה (הנפטר) לבין היורשים העתידיים. התכלית השנייה, היא להסדיר את היחסים בין היורשים לבין עצמם.

   מטרתה העיקרית של הצוואה היא להסדיר את היחסים שבין היורשים לבין עצמם, ולמנוע מחלוקות עתידיות בין היורשים. צוואה שנערכה לפי כל הכללים המשפטיים, תמנע סכסוכים בעת חלוקת העיזבון. לפיכך, חשוב מאוד להבטיח שעורך דין מומחה לענייני ירושות יערוך את הצוואה. אדם אשר מעוניין לצוות מה ייעשה ברכשו לאחר פטירתו, מבקש, למעשה, להסדיר את היחסים בין יורשיו. וכך, למנוע סכסוכים ומחלוקות מיותרים בין האנשים היקרים לו.

   ההבדל בין ייפוי כוח מתמשך לבין צוואה

   ההבדל העיקרי בין ייפוי כוח מתמשך, לבין צוואה, בא לידי ביטוי על ציר הזמן. ייפוי כח מתמשך, נכנס לתוקף בחייו של מייפה הכוח. המטרה של ייפוי הכח, היא לדאוג לטובתו, ולריחוותו, של מייפה הכוח. צוואה תיכנס לתורף עם פטירת המצווה. ומטרתה להסדיר את היחסים בין היורשים.

   לחצו כאן למעבר למאמרים בתחום דיני משפחה

   דיני משפחה

   "עיקרון של כיבוד רצון המת הוא חלק ממורשת ישראל, והוא גם שעומד כאמור ביסודם של דיני הירושה. הצוואה הינה מצוותו האחרונה של המת, וההנחה הגלומה בה הינה כי היא מבטאת את רצונו האמיתי והמלא לאשר ייעשה בנכסיו לאחר מותו. […] כיבוד רצונו של המת להורות מה ייעשה ברכושו הינו חלק מכבוד האדם שלו. לא בכדי נאמר: "רצונו של אדם הוא כבודו" (דנ"א 7818/00 יוסף אהרן נ' אמנון אהרוני).

   אנו סבורים שמטרתה העיקרית של הצוואה היא להסדיר את היחסים שבין היורשים לבין עצמם, ולמנוע מחלוקות עתידיות בין היורשים. צוואה שנערכה לפי כל הכללים המשפטיים, היא צוואה שתסדיר את היחסים בין היורשים, ותמנע סכסוכים בעת חלוקת העיזבון.

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט