זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   חמש טעויות בעסקת נדל"ן – איך להימנע מהן?

   כעו"ד למקרקעין, אשר עוסקים במכירה או רכישה של דירה, אנו נתקלים בטעויות שנעשות במהלך עסקת נדל"ן. אנשים רבים לא מבינים שעסקת נדל"ן עלולה להסתבך ושטעויות עלולות לעלות המון המון כסף. אז במיוחד בשבילכם, ריכזנו במיני מאמר, את חמשת הטעויות הכי נפוצות בעסקת נדל"ן. כל הטעויות שאסור לכם לעשות אם אתם מוכרים או קונים דירת מגורים. קריאה מהנה!

   1. לא חותמים על זיכרון דברים במהלך עסקת מקרקעין

   זיכרון דברים עלול להיות חוזה מחייב לכל דבר ועניין. כשאתם חותמים על זיכרון דברים, אתם למעשה מוכרים או קונים בית. זאת, בלי שעורך הדין שלכם יבטיח שהעסקה שלכם היא עסקה בטוחה. כלומר, שלא תסבך אתכם בהפסדים כספיים מרובים. עסקת נדל"ן היא העסקה של החיים שלכם, אל תעשו אותה על רגל אחת.

   2. לא מנהלים משא ומתן בעסקת נדל"ן בלי עורך דין

   מצאתם קונה או מוכר והסכמתם על המחיר? בשעה טובה. זה הזמן לשכור את שירותיו של עורך דין כדי שינהל עבורכם את המשא ומתן. לא הרבה יודעים, אך דיני החוזים מסדירים את הכללים לניהול משא ומתן. עקרון העל בניהול משא ומתן קובע כיצד לנהל משא ומתן. לפי עקרון זה, משא ומתן צריך לנהל בדרך מקובלת ובתום לב. מטרת עקרון העל היא להבטיח שהצדדים ינהלו את המשא ומתן בשיתוף פעולה. דהיינו, יש לנהל משא ומתן במטרה להשיג את המטרה המשותפת של הצדדים, תוך נאמנות לרוח העסקה ומטרתה.

   3. בדיקת זהות המוכרים או הקונים בעסקת הנדל"ן

   אחת הטעויות הנפוצות ביותר  בעסקת נדל"ן היא העדר בדיקה של זהות הפרטנר בעסקה – הקונים או המוכרים. חשוב מאוד לבדוק את זהות המוכרים או הקונים. אם אתם מוכרים את הדירה, מומלץ בחום לוודא שמי שקונה מכם את הדירה, אינו פושט רגל.

   מדוע זה חשוב? לדוגמה: אם הקונה שלכם הוא פושט רגל, לדוגמה, העסקה שלכם היא עסקה בסיכון גבוה, משום שאתם לא יכולים להיות בטוחים שהקונה שלכם יקבל משכנתא או יוכל לגייס את הכסף שנדרש כדי לרכוש את הדירה.

   אם אתם קונים את הדירה, מומלץ בחום לוודא שמי שמוכר לכם את הדירה, הוא אכן רשום כבעלים. כן מומלץ לוודא, שהבעלים של הדירה פושט רגל ויש לו יכולת לסלק את המשכנתא. לכן, אתם חייבים לוודא שאין עיקולים, שעבודים או הערות אזהרה על הדירה.

   4. בדיקה תכנונית של הדירה

   חשוב מאוד לבדוק שהבית שאתם מוכרים או קונים נבנה לא חריגות בניה. אם אתם קונים, חשוב מאוד לבדוק שהבית נבנה ללא חריגות בנייה.

   מדוע זה חשוב? משתי סיבות עיקריות: ראשית, כי שווי הבית האמיתי הוא תמיד השווי החוקי של הבית. כלומר, אם ישנה מרפסת שנבנתה ללא היתר, היא לא תבוא בחשבון בחישוב ערך הבית. שימו לב, שנקודה זו היא קריטית עבור לקיחת משכנתא, מכיוון שהבנק מחשב את אחוזי המימון בהתאם לשווי החוקי של הנכס.

   לדוגמה: נניח שיש לכם הון ראשוני של 250,000 ₪ ואתם רוצים לרכוש דירה בשווי של 1 מיליון ₪ ולקחת משכנתא בגובה של 750,000 ₪ עוד נניח שבנכס יש מרפסת שמעלה את ערך הבית ב-100,000 ₪. אולם, המרפסת נבנתה ללא היתר במקרה כזה, שווי הנכס הוא 900,000 ₪ בלבד. גם אם הבנק ייתן לכם משכנתא, הוא יגזור את אחוזי המימון, בהתחשב בכך ששווי הנכס הוא 900,000 ₪ בלבד. כלומר, בדוגמה שהבאנו, הבנק לא יהיה מוכן לתת לכם משכנתא בסך של 750,000 ₪. אלא, הבנק לכל היותר יהיה מוכן לתת לכם משכנתא בסך של 650,000 ₪. כך, אתם עלולים למוצא עצמכם עם 100,000 ש"ח שאותם אין לכם מהיכן לשלם.

   גם אם אתם מוכרים, חשוב לוודא שהבית שלכם נבנה ללא חריגות בנייה. מדוע? כיוון שאם תמכרו את הבית, ובדיעבד יתגלה שישנן חריגות בנייה, ניתן יהיה לתבוע אתכם בגין הטעיה. במקרה של תביעה, החוזה עלול להתבטל ואתם עלולים להיות מחוייבים בתשלום פיצויים.

   5. בדקו האם אתם צריכים לשלם מיסים או היטלים – לפני שאתם נכנסים לעסקת הנדל"ן

   בעסקת נדל"ן, פעמים רבות אנשים חותמים על חוזה למכירה או קנייה של דירת מגורים, בלי שהם בדקו האם יחולו עליהם מיסים או היטלים. המיסים האלה עלולים להגיע למאות אלפי שקלים. אם תצטרכו לשלם אותם, זה עלול להיות על חשבון ההון הראשוני למשכנתא. או לעיתים, זה עלול להשפיע על התמורה שתידרשו עבור הבית. ובאופן כללי, תמיד כדאי לדעת כמה תצטרכו לשלם לפי שאתם חותמים על חוזה. זאת, כדי שתוכלו לכלכל את הצעדים שלכם בצורה מושכלת.

   לכן, אם אתם מוכרים את הדירה, עלולים לחול עליכם החובה לשלם מס שבח או היטל השבחה. אם אתם קונים, עלול לחול עליכם חובה לשלם מס רכישה. לכן, פנו לעורך דין שמומחה במיסוי מקרקעין, על מנת לוודא מבעוד מועד האם עליכם לשלם מיסים או היטלים.

   ולסיום

   אם אתם קוראים את השורות האלה, כנראה שאתם לוקחים את העסקה שלכם ברצינות יתרה, כל הכבוד! ואם הגעתם עד כאן, אתם כנראה ממש לא רוצים לעשות טעויות בעסקה שלכם, ובצדק. אז עכשיו, אתם בטח רוצים לדעת מה בעצם עושה עורך דין במהלך עסקת מקרקעין? איזה עורך דין ייתן לכם את השקט הנפשי שאתם צריכים?

   אם אתם רוצים לדעת את כל זה ועוד, מוזמנים ליצור איתנו קשר, ונשמח לעמוד לשירותכם.

   למאמרים נוספים בתחום דיני מקרקעין – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר