זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   ייפוי כח מתמשך – האם זה מתאים לכם?

   מי מאיתנו לא מפחד מהיום שבו הוא לא יוכל לספק את הצרכים הבסיסיים ביותר שלו? האם אנחנו יכולים להחליט איזה טיפול רפואי נקבל, אם חלילה נהיה בתרדמת? והאם אנחנו יודעים מי ידאג לנו, כשאנחנו כבר לא נוכל לדאוג לעצמנו? – כל התשובות לשאלות האלה ועוד, במאמר שלפניכם.

   כל מה שאתם צריכים לעשות לפני שלא תוכלו לעשות את זה בעצמכם

    "הצעת החוק כוללת את האפשרות של אדם לתכנן את עתידו, ולמנות באמצעות ייפוי כוח מיוחד הנקרא "ייפוי כוח מתמשך", אדם אשר יהיה מוסמך לפעול ולהחליט בענייניו של הממנה, ולייצגו בקשר אליהם, אם הממנה יגיע למצב שבו הוא לא יהיה מסוגל עוד לקבל החלטות בשל מצבו הנפשי או השכלי. כמו כן, יוכל הממנה באמצעות ייפוי הכוח המתמשך לתת הנחיות מקדימות, שבהן ינחה את מיופה הכוח כיצד לפעול בנוגע לענייניו האישיים או הרכושיים, אם יגיע בהמשך חייו למצב של חוסר כשירות. אפשרויות אלה מביאות לידי ביטוי באופן מובהק את עקרון ההחלטה העצמאית וכיבוד הרצון של אדם."

   (מתוך הצעת חוק ייפוי כוח מתמשך)

   מי מאיתנו לא מפחד מהיום שבו הוא לא יוכל לספק את הצרכים הבסיסיים ביותר שלו? האם אנחנו יכולים להחליט איזה טיפול רפואי נקבל, אם חלילה נהיה בתרדמת? והאם אנחנו יודעים מי ידאג לנו, כשאנחנו כבר לא נוכל לדאוג לעצמנו? – כל התשובות לשאלות האלה ועוד, במאמר שלפניכם!

   לאחרונה, נכנס לתוקפו תיקון מס' 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ה-1962, אשר מעמיד בראש סדר העדיפויות את האדם ורצונו האישי, ומאפשר לו לבחור את הדרכים והאמצעים שבהם יטפלו בענייניו – האישיים, הרפואיים, והכספיים – בזמנים שבהם האדם כבר לא יהיה כשיר לטפל בהם בעצמו. התיקון לחוק מספק לאדם ארבעה כלים משפטיים, שבאמצעותם יוכל להבטיח את צרכיו ורצונותיו, ביום שבו הוא לא יהיה כשיר לעשות זאת בעצמו:

    ייפוי כוח מתמשך:

   הכלי המשפטי הראשון הוא ייפוי הכוח המתמשך. ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי המאפשר לאדם למנות, מבעוד מועד, מיופה כוח (אחד או יותר), אשר יפעל בשמו בענייניו הרפואיים, הרכושיים, והאישיים – כולם או מקצתם – אם חלילה הוא לא יהיה כשיר לטפל בהם בעצמו. זהו הכלי העיקרי שבאמצעותו ניתן להגשים את רצונו של האדם, גם כאשר הוא לא יוכל לבטא את רצונו, ולמעשה מהווה תעודת ביטוח לאותו אדם, כי יהיה לצידו אדם קרוב שיוכל לדאוג לענייניו.

    הנחיות מקדימות לאפוטרופסות:

   הכלי המשפטי השני הוא מתן הנחיות מקדימות לאפוטרופסות. כלי זה מאפשר לאדם להנחות את מערכת המשפט בנוגע לזהותו של האפוטרופוס שיבטיח את צרכיו, והכללים שיחולו על אפוטרופוס זה, אם חלילה הוא לא יהיה כשיר להבטיח את צרכיו. מדובר בכלי שמהווה חידוש עצום, שכן לראשונה האדם יכול לבחור את זהותו של האפוטרופוס עליו.

    מסמך הבעת רצון:

   הכלי המשפטי השלישי הוא חתימה על מסמך הבעת רצון. כלי זה רלוונטי במקרה שבו אדם משמש כאפוטרופוס לאחר. במקרה כזה, האפוטרופוס יכול להביע את רצונו בנוגע לזהותו של האפוטרופוס שימונה אחריו, אם וכאשר הוא לא יהיה כשיר לתפקד כאפוטרופוס. זהו כלי חשוב ביותר, לדוגמה, במקרה של הורים לילדים עם מוגבלויות, אשר חוששים מהיום שבו לא יוכלו עוד לדאוג לילדיהם. כעת, התיקון לחוק נותן להם כלי משפטי אפקטיבי, שבמסגרתו יוכלו להביע את רצונם, גם בנוגע לאפוטרופוס שימונה במקומם.

    קבלת החלטות נתמכת:

   הכלי המשפטי הרביעי הוא אפשרות קבלת החלטות נתמכת. כלי זה רלוונטי למקרה שבו אדם שמסוגל לטפל בענייניו בעצמו, אך הוא צריך ליווי מסוים בעניינים ספציפיים. היתרון בכלי זה טמון בכך, שהוא מאפשר לאדם להישאר עצמאי לחלוטין, ובעת הצורך להיעזר בתומך החלטות, על פי רצונו האישי של האדם.

   אם אתם רוצים שהרצון שלכם יוגשם, גם כשאתם לא תהיו שם כדי לעשות זאת בעצמכם, אתם מוזמנים לפנות לעורכת הדין סיון שחר ממשרדנו, אשר הוסמכה על ידי משרד המשפטים להבטיח את הרצונות שלכם, ביום שבו חלילה לא תהיו כשירים לעשות זאת.

   כשזה מגיע לשקט הנפשי שלכם, אל תתפשרו: שר שחר חן – עורכי דין ומגשרים.

   ליצירת קשר – הקליקו!

   למאמרים נוספים בתחום דיני משפחה – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט