זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   תאונת דרכים בעבודה

   תאונת דרכים בעבודה היא תאונה אשר התרחשה במהלך עבודתו של הנפגע. או, תאונה שהתרחשה בדרך מביתו של הנפגע למקום עבודתו, או ממקום עבודתו לביתו. תאונה כזו, תיחשב גם תאונת עבודה. במקרה כזה, הנפגע לתבוע את ביטוח לאומי (ולקבל הכרה בתאונת עבודה, ואולי גמלת נכות). בנוסף, ניתן לתבוע, גם, את חברת הביטוח (ולקבל פיצויים).

   המאמר שלפניכם יסביר לכם על סוגי התביעות, ומדוע חשוב לנהל אותן בצורה הטובה ביותר, באמצעות עו"ד לנזיקין. כל זאת, במטרה להבטיח, שהנפגע יזכה לפיצויים מקסימליים.

   תאונת דרכים בעבודה – תביעה לביטוח לאומי

   מי שתובע את הביטוח הלאומי, זכאי (בהתקיים תנאים מסוימים), לקבל הכרה כנפגע עבודה. בנוסף, במידה ודרגת הנכות גבוהה מספיק, הנפגע יהיה זכאי לגמלת נכות מביטוח לאומי. שיעור הגמלה החודשית נקבעת בהתאם להיקף השתכרותו של הנפגע, ובהתאם לשיעור נכותו. בנוסף, אם חלילה, מתרחשת החמרה במצב הרפואי של הנפגע, הוא יוכל לתבוע את ביטוח לאומי. לדוגמה, נניח שאדם נפצע בתאונת עבודה ונגרמו לו 25% נכות. לימים הנכות שלו הוחמרה, וכיום היא עומדת על 35% נכות. במצב כזה, הנפגע יוכל לתבוע את ביטוח לאומי, ולקבל גמלה גבוהה יותר.

   תאונת דרכים בעבודה – תביעה נגד חברת הביטוח

   כפי שרשמנו מעלה, בתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח, ולקבל פיצויים. ניהול התביעה באמצעות עו"ד לתאונת דרכים עשוי להבטיח, שהפיצויים שיתקלו הם המקסימליים ביותר. הפיצויים שחברת הביטוח משלמת הם פיצויים חד פעמיים. הפיצויים, משקפים את הנזק, הרפואי והתפקודי, שנגרם לנפגע.

   כללים חשובים

   הכלל הראשון קובע, שניתן לתבוע הן את הביטוח הלאומי, והן את חברת הביטוח. יחד עם זאת, לא ניתן לקבל "כפל פיצוי". לדוגמה, נניח שאדם תבע את ביטוח לאומי, ושווי המלאות שהוא קיבל עומד על סך של 200,000 ₪. לאחר מכן, הנפגע הגיש תביעה נגד חברת הביטוח, ובית המשפט קבע כי הנזקים שלו עומדים על סך של 500,000 ₪. מכיוון שהנפגע כבר קיבל מהביטוח הלאומי סך של 300,000 ₪, חברת הביטוח תשלם לו רק את היתרה, בסך של 200,000 ₪.

   הכלל השני קובע, שאם אדם, שנפגע בתאונת דרכים בעבודה, לא יתבע גם את ביטוח לאומי, הוא עלול להפסיד כספים. מדוע? משום שהנפגע חייב לממש את הזכויות שלו בביטוח לאומי. נחזור לדוגמה מעלה. אותו אדם שנפגע בתאונת דרכים, יכול היה לתבוע את ביטוח לאומי, ולקבל לידיו סך של 200,000 ₪. לכן, אם הנפגע לא יפנה לביטוח לאומי, בית המשפט היה פוסק שיש לנכות מסכום הפיצויים סך של 200,000 ₪. כלומר, בית המשפט עלול "לנכות" מסכום הפיצויים שמגיע לנפגע, את התשלומים שהנפגע יכול לקבל, אילו היה תובע את הביטוח הלאומי.

   סיכום

   בתאונת דרכים בעבודה ניתן לתבוע הן את ביטוח לאומי, והן את חברת הביטוח. לכל מסלול יש יתרונות וחסרונות. אולם, אם נפגע לא יתבע את ביטוח לאומי הוא עלול להפסיד כספים. זאת, אם בית המשפט ינכה מסכום הפיצויים שחברת הביטוח תשלם לו, את הסכומים שהוא היה מקבל מביטוח לאומי, אילו היתה מוגשת תביעה מתאימה.

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט