זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   חוזה עם חברה מחו"ל – מהם הדגשים החשובים?

   בעקבות התפתחות המסחר, יותר ויותר חברות עושות עסקים עם חברות מחוץ לארץ. אם גם אתם בעלי חברות שעומדים בפני עריכת חוזה עם חברה מחו"ל, המאמר הזה יכול לסייע לכם רבות. זאת, מכיוון שהוא יסביר לכם מהם הדגשים החשובים, כשכורתים חוזה עם חברה מחוץ לארץ.

   כיצד צריך לערוך הסכם עם חברה מחו"ל?

   כמובן, שכל הסכם מסחרי טומן בחובו תנאים מסחריים, כגון: סחורה ומועדי תשלום. אבל ככל שמדובר בחוזה עם חברה מחוץ לארץ, ישנם שלושה רכיבים, שעורך דין מסחרי ישים אליהם לב, כשהוא מנסח חוזה עם חברה מחו"ל. שלושת הרכיבים האלה רלוונטיים לכל חוזה שאנחנו כורתים עם חברה מחו"ל:

   הרכיב הראשון, מהו הדין הבינלאומי שיחול על מערכת היחסים החוזיים שבין הצדדים? האם יהיה זה הדין הישראלי, או הדין הזר? הרכיב השני, וללא קשר לשאלה הראשונה, הוא איזה פורום משפטי ידון בין הצדדים, במקרה של סכסוך עסקי? האם יהיו אלה בתי המשפט בישראל ? או בתי המשפט בחוץ לארץ? או אולי שניהם? הרכיב השלישי, שיילקח בחשבון על ידי עורך דין לחוזים, הוא מהי השפה המחייבת של ההסכם. כאשר שני צדדים ממדינות זרות חותמים על חוזה, שניהם שומרים אצלם עותק מתורגם של החוזה. אלא שיש הבדל בין השפה המקורית לבין המקור. הניואנסים האלה עלולים להשפיע על פרשנות החוזה, ולכן יש חשיבות עצומה ל"שפה המחייבת" של ההסכם.

   שימו לב, אין קשר בין השאלות שלעיל. כך לדוגמה, בהחלט יתכן מצב שבו הצדדים יקבעו שהדין שיחול הוא הדין הישראלי; בתי המשפט שיוסמכו לדון בסכסוך יהיו בתי המשפט בשתי המדינות; והשפה המחייבת של ההסכם תהיה השפה האנגלית.

   כך לדוגמה, לפני חודשים אחדים, הגיע למשרדנו מתנאל שפירו, בעל רשת קטנה לשיווק וממכר של צעצועים ברחבי הארץ. לפני מתנאל ניקרתה הזדמנות עיסקית לשיתוף פעולה עם חברה לייצור ושיווק צעצועים מקפריסין. במסגרת ההסכם, החברה של מתנאל תשווק ותמכור בארץ את מוצרי החברה מקפריסין, ואילו החברה מקפריסין תשווק את הצעצועים של מתנאל, בקפריסין.

   ייעצנו למתנאל לשים לב לשלושת הדגשים שפרטנו מעלה. באמצעות שלושת הרכיבים האלה, מתנאל יוכל לנצל את ההזדמנות העיסקית שלו, בלי שהוא יצטרך להתפשר על התנאים המשפטיים של החוזה.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט