זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   סעיף אי תחרות בחוזה מסחרי – כיצד למנוע גניבת לקוחות?

   אחת הבעיות, שבעלי חברות נתקלים איתם, כאשר הם רוצים להתרחב, היא החשש מתחרות. בעלי חברות רבים חוששים, שהעובדים, או הספקים, החדשים שהם יביאו, 'יגנבו' להם לקוחות. לכן, הם מחתימים את הלקוחות שלהם על סעיף אי תחרות בחוזה. כך, החברה יכולה לפתוח סניפים, למכור רישיונות לזכיינות, בלי לחשוש מתחרות.

   כיצד לנסח סעיף אי תחרות בחוזה?

   כפי שציינו, בעלי חברות מחתימים את העובדים שלהם, או הספקים שלהם, על סעיף אי תחרות. כך, בעלי חברות יכולים להתרחב, בלי לחשוש שיגנבו להם את הלקוחות. אבל, חשוב לדעת, שבית המשפט עלול לפסול סעיף כזה. לכן, חשוב שעורך דין מסחרי ינסח את הסעיף יעמוד בשני תנאים על מנת שבית המשפט לא יפסול אותו.

   התנאי הראשון הוא שלשני הצדדים יש אינטרס לגיטימי, להגביל את התחרות. התנאי השני הוא היקף הגבלת התחרות. חשוב לוודא, שההגבלה על התחרות היא מינימלית. זאת, מאחר וככל שההגבלה על התחרות היא מצומצמת יותר, כך הסיכוי שבית המשפט יבטל את הסעיף הולך וקטן.

   לדוגמה, אחת מהלקוחות שלנו, חברת השקעות בשוק ההון, לצורך הדוגמה, רצתה למנוע מהלקוחות שלה, להעסיק באופן ישיר את האנליסטים שלה. במצב כזה, לחברת ההשקעות יש אינטרס להגביל את התחרות. זאת, מכיוון שהגבלה על התחרות תאפשר לחברה לחשוף את האנליסטים שלה, לידע, ולניסיון, בשוק ההון. והיא תוכל לעשות זאת, בלי לחשוש שהידע הזה יופנה לתחרות נגד החברה. בנוסף, גם לאנליסטים של החברה יש אינטרס להגביל את התחרות. זאת, מכיוון שרק אם החברה תחשוף בפני האנליסטים שלה את הידע והניסיון שלה, האנליסטים יהיו מומחים בשוק ההון. ורק כך, הלקוחות של החברה ייהנו מההשקעות המניבות ביותר, בעלות התשואה הגדולה ביותר.

   לכן, המלצנו לחברת ההשקעות לנסח את סעיף אי התחרות, באופן שעונה של שני התנאים שציינו מעלה. קבענו, שהאנליסטים יוכלו להתחרות בחברה, מצד אחד. אך מצד שני, הם לא יוכלו לעבוד עם הלקוחות של החברה במשך שנתיים (מיום סיום החוזה עם החברה). ניסוח כזה, הוא מצומצם יותר, ועונה על הדרישות הלגיטימיות של שני הצדדים. לכן, סביר להניח שבית המשפט יאשר אותו.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט