זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   סעיף הגבלת אחריות בחוזה – האם הוא יגן עליכם?

   סעיף הגבלת אחריות בחוזה, כשמו כן הוא. הוא מאפשר לאחד מהצדדים "להגביל" את האחריות שלו בחוזה. וכך, מידה מסוימת, הסעיף הזה משחרר את אחד הצדדים לחוזה, מההתחייבות לקיים סעיף מסוים בחוזה. אם גם בחוזים שלכם יש סעיפי הגבלת אחריות, המאמר הבא הוא בשבילכם. זאת, משום שהוא יספק לכם כללי אצבע, אשר משרתים עורך דין מסחרי, לניסוח נכון של סעיף הגבלת אחריות.

   כיצד לנסח סעיף הגבלת אחריות?

   כדי שבית המשפט לא יפסול סעיף הגבלת אחריות, יש צורך לעמוד בשני תנאים עיקריים. כך לדוגמה, לאחרונה פנה אלינו בעלים של רשת בתחום המסעדנות שמוכרת זיכיונות לאנשים פרטיים. באחד מחוזי הזכיינות, הרשת התחייבה לפתוח "חצר" לאחד מהסניפים. כך, שייכנסו בחצר 12 שולחנות ו- 24 סועדים.

   אלא שיש בעיה אחת: פתיחת החצר הזו כרוכה בהרבה בירוקרטיה שאינה תלויה ברשת – אישורים מהקניון, אישור ממשטרת ישראל, אישור מהוועדה המקומית, אישור מהעירייה, ועוד ועוד. הרשת חששה, ובצדק, שמא אחת מהרשויות לא תאפשר לרשת לפתוח את החצר.

   כלומר, הרשת נמצאת במלכוד: מצד אחד, היא רוצה להתחייב על פתיחת החצר; מצד שני, היא חושש שאולי החצר לא תיפתח בגלל סיבות שאינן תלויות בה. בעקבות המלכוד הזה, הבעלים של הרשת הגיע אלינו כדי שנייעץ לו כיצד ניתן לנסח סעיף אשר גם פוטר אותו מאחריות, במקרה שבו לא תיפתח חצר; וגם לא ייפסל בבית המשפט.

   הנה הייעוץ המשפטי שנתנו: ישנם שני כללי אצבע, שבעזרתם ניתן לנסח סעיף הגבלת אחריות, שלא ייפסל בבית המשפט: האחד, הסעיף שמגביל אחריות יכול לחול רק על נזקים שנגרמו כתוצאה מאירועים שאינם בשליטת הרשת (לדוגמה: אם הועדה המקומית לא תיתן אישור לחצר).

   השני, הרשת התחייבה להראות שהיא עשתה כל מה שהיא יכולה כדי לפתוח את החצר. לדוגמה, היא חייבת לפנות לקניון, משטרת ישראל, העירייה ויתר הגורמים הרלוונטיים, ולבקש מהם את כל האישורים הנדרשים כדי לפתוח את החצר.

   כלומר, ניתן לחתום על סעיף הגבלת אחריות, אולם כדי שהסעיף יהיה בתוקף, בעל העסק צריך להראות מאמץ סביר לקיום החוזה, למרות האירוע הבלתי נשלט. במקרה של הרשת, הניסוח הנכון, יהיה, הניסוח הבא: הרשת מתחייבת לעשות השתדלות כנה לפתיחת החצר. אולם, הרשת לא תישא באחריות, אם החצר לא נפתחה כתוצאה מאירוע שאינו בשליטתה של הרשת".

   לכן, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין לחוזים, לפני שכורתים חוזה להגבלת אחריות.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט