זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   עורך דין מסחרי לחוזים אחידים – כיצד לנסח נכון חוזה אחיד?

   כל בעל חברה יודע שהדבר החשוב ביותר בעסקים, הוא החוזה, כי כל הפעילות המסחרית מתבססת על חוזים. עורך דין מסחרי לחוזים אחידים יודע, מה ההבדל בין חוזה טוב, לחוזה גרוע.

   לרוב בעלי העסקים יש חוזה סטנדרטי, שמשמש אותם בכל העסקאות שהם עושים. בשפה המשפטית, החוזים האלה נקראים חוזים אחידים. כי הם משמשים את בעל העסק בעסקאות רבות עם אנשים שונים. הבעיה בהם היא שהם חשופים לביקורת קפדנית של בית המשפט. כשבעל עסק מחתים את הספקים שלו על "חוזים אחידים", בתי המשפט חוששים שהחוזה האחיד ינוצל לרעה. לכן, עורך דין מסחרי לחוזים אחידים צריך לנסח את החוזה האחיד, בצורה זהירה, שתשמור על האינטרסים שלכם.

   כיצד עורך דין לחוזים אחידים צריך לנסח את החוזה?

   וזו בדיוק המטרה של בתי המשפט כשהם מבטלים חוזים אחידים. כשבתי המשפט מבטלים חוזים, הם עושים את זה כדי למנוע ניצול לרעה של פערי כוחות, או פערי מידע, ביחסי המסחר. והאתגר של עורך הדין המסחרי לחוזים אחידים הוא לתפור ללקוח שלו חוזה שיגן עליו, אך לא יתבטל על ידי בית המשפט? הנה מקרה אמיתי שימחיש לכם איך אנחנו צולחים את האתגר הזה:

   הסיפור הבא מבוסס על סיפור אמיתי, והוא ממחיש כיצד עורך דין, שמומחה בחוזים, יכול לסייע לכם. אחת הלקוחות שלנו, חברת הייטק מצפון הארץ, התקשרה בחוזה עם ספק. במסגרת אותו חוזה, חברת ההייטק נתנה לאותו ספק שירותי תיכנות. לאחר שהיחסים בין שני הצדדים עלו על סרטון, הספק גילה שהחוזה מגן על הלקוחה שלנו בצורה הרמטית. לכן, הספק הגיש תביעה לבית המשפט וטען שהחוזה שעליו הוא חתם הוא חוזה אחיד, שמנצל אותו לרעה.

   האסטרטגיה שלנו בחוזים אחידים

   אז מה היתה האסטרטגיה שלנו בתיק? פשוט מאוד. כל הטענות של הספק התבססו על כך שהחוזה הוא חוזה אחיד. עורך דין מסחרי לחוזים, יודע בדיוק, מהו חוזה אחיד, ומהו לא חוזה אחיד. לכן, האסטרטגיה שלנו פשוטה – להוכיח שהחוזה הוא לא חוזה אחיד, ולשמוט את הקרקע מתחת לכל הטענות של הספק.

   איך עשינו את זה? בקלות. לפני רגע, אמרנו לכם שהמטרה של דיני החוזים האחידים, היא להגן על שחקן חלש מפני שחקן חזק. זאת, כדי שהשחקן החזק, לא ינצל את פערי הכוח ופערי המידע שעומדים לרשותו. לכן, הוכחנו שתי טענות:

   הטענה הראשונה שהוכחנו היא שהכללים לא הוכתבו על ידי חברת ההייטק (הלקוחה שלנו) בלבד. הראינו שמי שהכתיב לפחות חלק מהתנאים, הוא דווקא הספק בעצמו. הטענה שנייה שהוכחנו היא שלא היו פערי כוחות או פערי מידע, בין הצדדים. הראינו שהמשא ומתן התנהל בשקיפות, והראינו שלרשות הספק עמד שוק רחב של חברות תיכנות, שאיתן היה יכול לחתום על חוזה. וככה, בפשטות וביעילות פירקנו את הטענות נגדנו.

   כעורכי דין מסחריים לחוזים אחידים, הצלחנו במטרה שלנו. אפשרנו ללקוחה שלנו להחתים את הלקוחות שלה על חוזים שמגינים עליה בצורה הרמטית. והוכחנו שלמרות ההגנות האלה, החוזה לא מנצל את הצד השני לרעה.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט