זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   תמ"א 38: כל מה שאתם צריכים לדעת

   עסקת תמ"א 38 היא עסקת win-win שבמסגרתה מרוויחים הן בעלי הדירות בבניין, אשר נהנים מהעלאת ערך הדירה ללא השקעה כספית, והן היזם, אשר מקבל לידיו את הזכויות לבנות דירות חדשות ולמכור אותן למרבה במחיר

   תכנית מתאר ארצית (תמ"א) 38, היא תכנית להתחדשות עירונית, אשר נחקקה לראשונה בשנת 2005 ומטרתה היא להפוך מבנים ישנים, שהיתר לבנייתם ניתן לפני 01.01.1980, למבנים בעלי עמידות לרעידות אדמה.

   היתרון בתמ"א 38 נעוץ בכך שהוא מאפשר לבעלי הדירות לשדרג את המבנה שלהם למבנה בעל עמידות בפני רעידות אדמה, העלאת ערך הדירה, בין היתר, באמצעות בניית מעלית, תוספת בנייה של עד 25 מ"ר, בין היתר, לצורך בניית חדר ביטחון, ובהרבה מקרים גם בניית מרפסת לכל דירה, מחסן וחניה, וכל זאת, מבלי לשלם על כך.

   במסגרת תמ"א 38 קיימות שתי אופציות מרכזיות: האופציה האחת, חיזוק המבנה, תוספות הבנייה כאמור וכן הוספת דירות מעל לגג הבניין ובקומת הקרקע, (ככל שקיימת אפשרות). האופציה השנייה, הריסת המבנה כולו, והקמתו מחדש, תוך הרחבת הדירות הוותיקות ותוספת דירות חדשות. הנה כי כן, עסקת תמ"א 38 היא עסקת win-win שבמסגרתה מרוויחים הן בעלי הדירות בבניין, אשר נהנים מהעלאת ערך הדירה ללא השקעה כספית, והן היזם, אשר מקבל לידיו את הזכויות לבנות דירות חדשות ולמכור אותן למרבה במחיר.

   אולם לתמ"א 38 יש גם חסרונות: במהלך השלמת התכנית, הרחבת הדירות הקיימות, בניית דירות חדשות, ושדרוג הבניין כולו לבניין בעל עמידות בפני רעידות אדמה, הדיירים הוותיקים חשים באי נוחות מסוימת, שכן הם נאלצים לנהל את שגרת חייהם בתוך אתר בנייה. בנוסף, מדובר בפרויקט שנמשך על פני מספר שנים,  מה שמחמיר דרמטית את תחושת אי הנוחות של בעלי הדירות. לפיכך, חשוב מאוד לבחון מיהו היזם שאיתו מתקשרים בהסכם לביצוע תמ"א 38? מה מידת הניסיון שלו בפרויקטים מהסוג הזה? האם הוא בעל איתנות פיננסית נאותה, ואיזה בטוחות הוא יספק לבעלי הדירות? כל אלה ועוד, יתנו לבעלי הדירות אינדיקציה לשאלה החשובה ביותר: האם היזם יוכל להוציא את הפרויקט מן הכוח אל הפועל, במהירות וביעילות?

   אם כן, היזם צריך לספק לבעלי הבתים, במסגרת הסכם התמ"א, מספר 'אבני יסוד' להבטחת הפרויקט, ולהקטנת הסיכונים הכרוכים בו. על רקע זה נשאלת השאלה, מהן אותן אבני יסוד אותן יספק היזם לבעלי הדירות? בהסכם כה מורכב כהסכם התמ"א קיימים מנגנונים רבים להבטחת קיומו, כאשר העיקריים מבניהם הם: מתן ערבויות לדיירים, כגון, ערבות ביצוע או ערבות חוק המכר, ערבות מיסים, ערבות בדק וכיו"ב; קיומו של ליווי בנקאי ספציפי לפרויקט המדובר; פיקוח על עבודות היזם מטעם בעלי הדירות, על מנת לוודא עמידה בתנאי ההיתר, בתכניות ובתקן הישראלי.

   דומה כי החסרונות האלה הם בעוכריה של תמ"א 38, שכן לא מעט בעלי דירות בוחרים לוותר על הערך הכלכלי העצום שתמ"א 38 מעניקה, רק בשל החשש מהחסרונות שהיא טומנת בחובה. ואכן, על מנת להבטיח את השלמתו של פרויקט תמ"א 38, יש לוודא שעורך הדין שמלווה את הפרויקט הוא עורך דין מומחה בהתחדשות עירונית, קרי בפרויקט תמ"א 38. עורך דין כזה, יידע לתת את המענה המקצועי, תוך שקיפות מלאה למיוצגיו, על מנת שהפרויקט יושלם בצורה בטוחה ומהירה.

   עו"ד סיון שחר, מנהלת מחלקת הנדל"ן במשרדנו, היא בוגרת קורס מקיף בנושא תמ"א 38, ויש לה את הידע ואת הניסיון כדי להבטיח את השלמת פרויקט התמ"א, במהירות, בבטיחות, ולרווחתם של הדיירים בפרויקטאז אם אתם מעוניינים לעשות תמ"א 38, אנחנו הכתובת!

   לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד סיון שחר – לחצו כאן.

   למאמרים נוספים בתחום דיני מקרקעין – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט