זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   הסכם בלעדיות – האם ההסכם מגן עליכם ב- 100%?

   פעמים רבות, בעלי חברות חותמים עם יבואנים על הסכמי הפצה. הסכמים אלה נותנים להם בלעדיות על הפצת מוצר בארץ. אך חשוב לדעת, שלא בטוח שאותם בעלי חברות אכן יהיו המשווקים הבלעדיים בארץ. עורך דין מסחרי, שבקיא בעריכת הסכם בלעדיות, יודע מהם הסיכויים, ומהם הסיכונים, שהסכמי בלעדיות טומנים בחובם.

   מתי וכיצד מומלץ לערוך הסכם בלעדיות?

   הסכמי בלעדיות נערכים, פעמים רבות, בין יצרן, לבין משווק מקומי. היצרן, בהסכם הבלעדיות, מבטיח למשווק המקומי, שהוא יהיה גם המשווק הבלעדי של מוצר מסוים. כעורכי דין שמנוסים בהסכמי בלעדיות, אנו יודעים שהסכמים אלה, לא מעניקים הגנה של 100%.

   מדוע? כי היצרן חותם על הסכמים כאלה, עם משווקים בלעדיים, בכל העולם. כלומר, בכל מדינה ומדינה, היצרן המקומי מתקשר עם משווק בלעדי אחר. ומה קורה אם אחד המשווקים בחוץ לארץ, מחליט שהוא משווק גם בארץ? האם ניתן למנוע ממנו לעשות זאת? אז זהו, שכנראה שלא. לכן, צריך לקחת את הסכמי הבלעדיות, בעירבון מוגבל.

   אך אל דאגה. עורך דין מסחרי יידע לערוך לכם הסכם בלעדיות, שיקטין, למינימום, את הסיכון שלכם. כיצד ניתן לעשות זאת? הנה הטיפים העסקיים שלנו:

   ראשית, על היצרן להתחייב שכל ההסכמים שעליהם הוא חותם עם המפיצים בעולם, יכללו הסכמה שהם לא ישווקו בארץ. שנית, היצרן צריך להתחייב לנקוט בכל האמצעים הסבירים על מנת למנוע כניסת משווק נוסף לארץ. שלישית, במקרה שבו ייכנס משווק נוסף לארץ, היצרן ייתן למשווק תנאי הפצה משופרים. זאת, על מנת שהמשווק יוכל להתחרות במשווק החדש בצורה אפקטיבית.

   כך לדוגמה, לאחרונה פנה אלינו משווק בלעדי של סוכריות מנטה ייחודיות, בעלות פטנט מתחום הנדסת המזון. המשווק חתם על חוזה להפצת סוכריות המנטה, עם החברה הצ'כית, שעל שמה רשום הפטנט. לפי חוזה ההפצה, הובטח למשווק שהוא יהיה המשווק הבלעדי של הסוכריות בארץ.

   אנחנו הסברנו למשווק, שאי אפשר להבטיח לו בלעדיות ב- 100%. לכל היותר, ניתן לקבוע תנאים שיחייבו את החברה הצ'כית לעשות כלל שביכולתה, על מנת שהמשווק ימשיך להיות משווק בלעדי. ומה יקרה אם החברה הצ'כית תפר את ההתחייבויות שלה? המשווק יוכל לתבוע אותה על אובדן הרווחים, אם וכאשר ייכנס לשווק בארץ משווק נוסף.

   כך נוכל להבטיח, שהיצרן יעשה כל שביכולתו על מנת לשמור על בלעדיותו של המשווק הבלעדי.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט