זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   סעיף בוררות בהסכם – האם וכיצד ניתן לעשות זאת?

   אם אתם בעלי חברות שמקיימים התדיינויות משפטיות רבות, אתם ודאי מכירים את האפשרות להעביר מראש, את הסכסוכים האלה לבוררויות חיצוניות. פעמים רבות, אנו נשקול להכניס סעיף בוררות בהסכם. זאת, מכיוון שישנם יתרונות עצומים בהעברת סכסוכים לבוררות. ראשית, ניהול סכסוך בבוררות הוא מהיר ויעיל. זאת, לעומת ניהול תביעה בבית המשפט, שעלולה לקחת זמן רב. ניהול תביעה עלול להתארך לחודשים ארוכים, ואף שנים אחדות. ולעיתים, עדיפה הכרעה מהירה, וחותכת. שנית, בוררות מאפשרת להעביר את הסכסוך למי שיש לו את המומחיות המקצועית להכריע בסכסוך. כך לדוגמה, בסכסוך שהתגלע בין יזם נדל"ן לבין חברת בניה, נציג התאחדות בוני הארץ יכול לשמש כבורר מקצועי, מכיוון שיש לו את הידע המקצועי הרלוונטי לסכסוכים כגון אלה.

   התייעצות עם עורך דין מסחרי, לפני עריכת סעיף בוררות בחוזה, יכולה לסייע לכם בגיבוש מנגנון מוסכם ליישוב סכסוכים, מחוץ לבית המשפט.

   כיצד נכון לערוך סעיף בוררות?

   לצד היתרונות העצומים שיש להפניית סכסוכים לבוררות, יש גם חסרונות. סעיף בהסכם שמעביר סכסוכים לבוררות, עלול להיות לא חוקי, ולהיפסל בבית המשפט. מדוע? כי אם יש ניגוד עניינים, בין הבורר, לבין אחד מהצדדים לבוררות, הסעיף עלול להתבטל, בבית המשפט. לדוגמה, אם רואה חשבון, מעביר את הסכסוך לבוררות, זה בסדר. לעומת זאת, אם הבורר ימונה על ידי לשכת רואי החשבון, יש כאן חשש להטיית פסק הבוררות, לטובת רואה החשבון.

   המקרה שלפניכם, מבוסס על סיפור אמיתי, והוא ממחיש כיצד ניסוח נכון של סעיף בוררות, לא יתבטל על ידי בית המשפט. לאחרונה פנתה אלינו רואת החשבון יפעת לוי, בעלת משרד לראיית חשבון וייעוץ מס. יפעת סיפרה לנו שהיא החתימה את כל הלקוחות שלה על סעיפי בוררות. כל סכסוך עתידי, יועבר להכרעתו של בורר. זהותו של הבורר תיקבע על ידי מועצת רואי החשבון בישראל. מה שיפעת לא ידעה הוא שהסעיף שהיא מחתימה את הלקוחות שלה עלול להיות לא חוקי. לכן, המלצנו ליפעת שזהות הבורר תיקבע על ידי גורם ניטרלי, כמו לשכת עורכי הדין, או התאחדות התעשיינים בישראל. כך, הבורר יהיה ניטרלי, והסיכוי שבית המשפט יבטל את הסעיף, הוא קטן.

   לסיכום, עורך דין לחוזים יוכל לסייע לכם לנסח את סעיף בוררות בהסכם, באופן הוגן. כך, תוכלו ליהנות מהיתרונות שהבוררות מציעה; מבלי לחשוש שהסעיף יבוטל על ידי בית המשפט. כלומר, ניתן להחתים את הלקוחות על סעיפי בוררות. אבל, עליכם לוודא שהבורר נטרלי. אחרת, הסעיף עלול להתבטל בבית המשפט.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט