זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   פיצויים מוסכמים בחוזה – זה יכול לחסוך לכם כסף

   לא מעט בעלי חברות פונים אלינו עם אותה הבעיה. לעיתים, הם נתקלים בלקוחות או ספקים שמפרים את החוזה, ולא משלמים בזמן. כל עורך דין מסחרי יודע, שאחד הפתרונות הטובים ביותר לאיחור בתשלומים הוא מנגנון פיצויים מוסכמים.

   מתי מומלץ לנסח מנגנון של פיצויים מוסכמים?

   פיצויים מוסכמים זהו סעיף ייחודי, שבאמצעותו הצדדים מסכמים, מראש, מהו הסכום שישולם למי שנפגע מהפרת חוזה. אם תרצו, מעין 'קנס מוסכם' שיצטרך לשלם מי שיפר את החוזה. היתרון העסקי העצום של הפיצויים המוסכמים טמון בכך שהם משמשים מעין 'גורם מרתיע', שבגללו אנשים חוששים להפר את החוזה, ולאחר בתשלומים.

   אבל, שימו לב: בית המשפט יכול להתערב ולהפחית את הסכום שנקבע בחוזה, אם הוא סבור שסכום הפיצויים הוא גבוה מידי. כלומר, אם אין פרופורציה בין האיחור בתשלום, לבין גובה הפיצויים – בית המשפט עשוי להפחית או לבטל אותם.

   כיצד לקבוע את גובה הפיצויים?

   שימו לב, אסור שגובה הפיצויים שנקבעו יהיו פרופורציה בין הנזק שנגרם כתוצאה מהפרת החוזה, לבין גובה הפיצויים המוסכמים. אם אין פרופורציה בין ההפרה לבין הנזק, בית המשפט עלול להפחית את גובה את הפיצויים. לכן, חשוב לנסח את סעיף הפיצויים, באופן שייצר קורלציה, בין היקף האיחור בתשלומים, לבין הנזק שעלול להיגרם לכם. כלומר, הקנס יגדל, ככל שהאיחור יגדל. אופציה זו נקראת 'תשלום עיתי'. מכיוון שהתשלום גדל, מעת לעת, בהתאם למשך האיחור בתשלום. ככל שהלקוח יאמר בתשלום, כך הקנס שהוא ישלם יהיה גבוה יותר.

   כך לדוגמה, אחת הלקוחות שלנו, אדריכלית בעלת חברה לעיצוב פנים, נתקלת כל הזמן באותה הבעיה. התשלום שהיא גובה עבור השירות שלה הוא תשלום שמתבצע בשלבים. השלב האחרון והסופי, הוא לאחר סיום העבודה במלואה. הבעיה היא, שפעמים רבות, לאחר סיום העבודה, הלקוחות כבר לא כל כך ממהרים לשלם לה.

   אחת הדרכים שהצענו הדרך שאנחנו הצענו לה לקבוע 'תשלום עיתי' לאיחור. לדוגמה, קנס של 500 ₪ עבור כל יום איחור. כך, למנגנון הפיצויים המוסכמים יש שלושה יתרונות: האחד, הוא מגן על האדריכלית בפני איחורים בתשלומים. השנייה, הופך את האיחור לפעולה לא משתלמת. השלישי, הסיכוי שבית המשפט יפסול את הסעיף, הוא קטן.

   למאמרים נוספים בתחום משפט מסחרי – לחץ כאן

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט