זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   עורך דין רשלנות רפואית בחיפה

   עורך דין רשלנות רפואית בחיפה ובכל מקום אחר בישראל, הוא איש המקצוע האמון על הגשת תביעות בגין טיפול רפואי רשלני. משרד עורכי דין שחר חן מתמחה בתחום על היבטיו השונים. המומחה מטעמנו ישקוד על איסוף המסמכים הרפואיים, בחינה שלהם וגיבוש התביעה. בכל שאלה ובקשה, אנו עומדים לרשותכם.

   מתי עורך דין רשלנות רפואית בחיפה יכול להגיש תביעה

   רשלנות רפואית על פי ההגדרה היא טיפול רפואי רשלני. הטיפול ייחשב רשלני כאשר הרופא פעל בניגוד לאסכולה הרפואית: כך לדוגמה, רופא ייחשב כמי שביצע רשלנות רפואית, אם הוא ביצע פעולה רפואית שאסור היה לבצע, או אם נמנע מלבצע פעולה רפואית נדרשת. האפשרות להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית מתקיימת אך ורק אם כתוצאה ממנה נגרם נזק משמעותי למטופל. להלן מספר סוגים אפשריים של רשלנות רפואית:

   • רשלנות רפואית בלידה: פעולה רפואית רשלנית שבוצעה, או אי ביצוע פעולה נדרשת בזמן הלידה, אשר גרמה לכך שהוולד נולד פגום, או נגרם נזק ליולדת.
   • רשלנות רפואית בניתוח: פעולה רשלנית בזמן הניתוח, שחורגת מכלל הפעולות הנדרשות ואשר בגללה נגרם נזק של ממש למנותח.
   • רשלנות רפואית במהלך ההיריון: אבחנה שגויה במהלך תקופת ההיריון, שגרמה לכך שנולד תינוק עם בעיות, או העדר אבחנה של בעיה כל שהיא אצל העובר אף שכל הסימנים מעידים שהבעיה הייתה ברורה והיה אפשר לאבחן אותה.

   מדוע עו"ד רשלנות רפואית ובכלל צריך להגיש תביעה בהקדם האפשרי

   תביעה בגין רשלנות רפואית היא תביעה אשר ככל שלא תוגש במועד, עלול הנפגע להחמיץ את המועד כך שהזכאות שלו לפיצויים לא תתקיים. כיוון שהשלבים השונים בדרך להגשת התביעה הם ארוכים, חשוב להתחיל את התהליך מוקדם ככל האפשר. אם יש לך עניין להגיש תביעת רשלנות רפואית, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת עם עורך דין רשלנות רפואית במשרד שחר חן ולמצות את כל האפשרויות. הכלל הראשון של כללי האתיקה הרפואית קובע שעל הרופא אסור לעשות נזק למטופל, או בלטינית: 'Primum non nocere', שמשמעותו, לעזור, אך לפחות לא לעשות נזק. למרות זאת, יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם ניזוקים ע"י המערכת הרפואית, שמחויבת לשמור על בריאותם. ואכן, דיני הרשלנות הרפואית תופסים מקום מרכזי בענף הנזיקין במשפט הישראלי. כל אחד מאיתנו נזקק, מפעם לפעם, לטיפול רפואי כזה או אחר, וכולנו נתקלים שוב, בתורים ארוכים, ברופאים שמטפלים בו זמנית בעשרות מקרים, ובמשמרות שמתארכות כ- 24 שעות, ואף יותר מכך. העומס הבלתי נתפס בבתי החולים נותן את אותותיו, ומספר המקרים שבהם גורמים רפואיים מתרשלים בטיפול, עולה בהתאמה. מחקרים וסקרים מוכיחים כי הסכומים שבתי המשפט פוסקים בכל שנה ושנה, סכום אסטרונומי של כ- 250,000,000 ₪ (רבע מיליארד ₪ !), כפיצויים בגין רשלנות רפואית. רשלנות רפואית עלולה לגרום לנכויות קשות ולפגיעות קשות באיכות החיים של המטופל, ועל כן ברור, לפיכך, מדוע בתי המשפט פוסקים סכומים גבוהים כל כך בתובענות מסוג זה. למשרדנו ניסיון עשיר בתביעות רשלנות רפואית בפרט, ובממשק שבין רפואה לבין המשפט בכלל. לכבוד השופט בדימוס, עו"ד שמעון שר, ניסיון עשיר כשופט (!) במגוון רחב של סוגיות ברשלנות רפואית. אם אתם מחפשים עורך דין לענייני רשלנות רפואית – אנחנו הכתובת!  

   מהי רשלנות רפואית?

   למעשה, הרשלנות הרפואית עלולה לבוא לידי ביטוי במספר מישורים, כשבכל מישור עלולה להתגבש רשלנות רפואית. 

   המישור האחד מתייחס לטיפולים, לבדיקות, ולכל הפעולות הרפואיות שבוצעו בחולה. כך לדוגמה, ניתוח מסוים, שהתבצע בניגוד לכללים הרפואיים המקובלים, יחשב לטיפול רפואי רשלני מצד בית החולים. באחד המקרים שבהם טיפלנו, התברר, כי ניתוח בוצע בהתרשלות, משום שבמהלך הניתוח נשככה צינורית בתוך המטופל, שגרמה לזיהום ולתחושות לא נעימות. שככת צינורית שכזו תיחשב להתרשלות.

   מישור שני נוגע לטיפולים, לבדיקות, ולכל הפעולות הרפואיות שלא בוצעו בחולה. לדוגמה, גילוי מאוחר של מחלת הסרטן עלולה להחמיר מצב רפואי של חולה, או לפגוע בסיכויי ההחלמה שלו. לכן, אם בית החולים לא שולח את החולה לכל הבדיקות הנדרשות, וכתוצאה מכך לא התגלה גילוי סרטני, מדובר ברשלנות רפואית. באחד המקרים שייצגנו, מטופלת קיבלה טיפול שיניים משקם – השחזת השיניים והדבקת כתרי זרקוניה. ההשחזה של השיניים והדבקת הכתרים נעשו בצורה מקצועית, אך הבעיה היתה בבחירת הטיפול הרפואי. כלומר, הרופא שהתרשל לא היה צריך לבצע השחזה והדבקה של כתרי זרקוניה, אלא להפנות את המטופלת לטיפול כירורגי ואורתופדי (עקירת שן או שניים וגשר). לכן, למרות שטיפול השיניים המשקם נעשה בצורה טובה ומקצועית, הרופא התרשל כי בחירת הטיפול היתה לא נכונה. כלומר, ההתרשלות נעוצה בטיפול הרפואי שהמטופלת לא קיבלה. לא בטיפול הרפואי שהיא כן קיבלה. 

   המישור השלישי נוגע לאינפורמציה ולמידע שחיוני למסור למטופל לפני הטיפול. מדובר במידע רחב ומקיף, והוא כולל: הן את סיכויי ההצלחה, והן את סיכויי הכישלון של כל טיפול; את התועלת שניתן להפיק מכל טיפול, ואת הנזק שעלול להיגרם; את המשמעות הרפואית של היעדר טיפול; וכמובן, את אותם הפרמטרים ביחס לדרכי טיפול אלטרנטיביים. כך לדוגמה, לפני ניתוח להסרת גידול שפיר, הרופא חייב להסביר למטופל מהם סיכויי ההצלחה, מהם סיכויי הכישלון, איזה תועלת המטופל יפיק אם הטיפול יצליח, ומהו הנזק שייגרם אם הטיפול יכשל. בנוסף, הרופא חייב להסביר למטופל מהי המשמעות הרפואית, אם המטופל יבחר שלא להסיר את הגידול. ובנוסף, מחובת הרופא להסביר למטופל אם יש דרכים אלטרנטיביות להסיר את הגידול השפיר, והן הדרכים האלו. 

   אם מטופלת נתנה את הסכמתה לטיפול מסוים, בלי שהיא הבינה מהן ההשלכות של הטיפול, אילו נזקים עלולים להיגרם, ומהי ההסתברות להתגבשותם של הנזקים, הרי שמדובר בהתרשלות במתן אינפורמציה רפואית.  

   מדוע חשוב לתת למטופל הסבר מפורט, ומהי המשמעות של אי מתן הסבר?

   הסיבה שבגללה חשוב מאוד לתת למטופל הסבר מפורט נובעת מכך שכל אדם חופשי ואוטונומי להחליט על גופו ועל חייו, לפי שיקול דעתו, ובהתאם לצו מצפונו. כדי שאדם יוכל לממש את האוטונומיה שלו, עליו לקבל את כל האינפורמציה הרלוונטית. אחרת, המטופל לא באמת יכול להבין את המשמעות של הטיפול, ולכן, ההסכמה שלו אינה הסכמה אמיתית.

   הערך המוסף של עורך הדין רשלנות רפואית חיפה

   יחד עם זאת, הערך הגדול ביותר של עורך דין לרשלנות רפואית היא היכולת לחקור מומחים רפואיים, ולחלץ מהם את האמת, כשהם מעידים בבית המשפט. פעמים רבות, למרות שאנחנו עושים מחקר משפטי רפואי מקיף, ולמרות שאנחנו שוטחים את כל הטענות המנומקות שלנו בבית המשפט, בתי החולים מסרבים להודות בטעותם. בגלל שמדובר ביוקרה של בית החולים, ושל הרופא, יהיה קשה מאוד, עד בלתי אפשרי, לשכנע את בית החולים שהטיפול שניתן הוא טיפול רשלני. לכן, יהיה עלינו לחלץ את האמת מבית החולים.

   כיצד ניתן לחלץ את האמת מבית החולים? במהלך בירור התביעה יגיעו רופאים מומחים (מנהלי מחלוקת ומנהלי בתי חולים), כדי להעיד לטובת הרופא שהתרשל. סוללה עצומה שמורכבת ממיטב הרופאים בישראל יעמדו לרשות בית החולים, כדי לשכנע את בית המשפט שהטיפול שניתן לא היה טיפול רשלני. וכאן בדיוק טמון הערך המוסף שלנו – היכולת המקצועית לחלץ מהמומחים את האמת כשהם מעידים בבית המשפט, באמצעות תרגילי חקירה מבריקים, ולשכנע את בית המשפט, שאנחנו צודקים. חקירת מומחים רפואיים היא קרב מוחות, מלאכת מחשבת ממש, מאחר שהרופאים אינם מעוניינים, בלשון המעטה, להעיד נגד הקולגות שלהם. אף על פי כן, בזכות שיטות חקירה ייחודיות שפיתחנו, ובזכות השליטה שלנו בדיני הראיות, פעם אחר פעם אנחנו מצליחים לחלץ את האמת מפי העדים.  כך לדוגמה, בזכות תרגיל חקירה נגדית, במהלך חקירה נגדית בבית המשפט, הצלחנו לחלץ מפרופסור מוכר בצפון את האמת, לפיה, פרוצדורה רפואית מסוימת גרמה לסיבוכים אצל המטופל. 

   סיכום

   כללו של דבר, עורך דין לרשלנות רפואית מחויב לבחון לא רק את הטיפולים שהמטול קיבל, אלא גם את הטיפולים שהמטופל לא קיבל. ובנוסף, עליו לוודא שכל הטיפולים שהמטופל קיבל, נעשו בהסכמתו של המטופל. לשם כך, עורך הדין יסתייע במומחים רפואיים, ויחד איתם יחקור, האם ישנה רשלנות רפואית. 

   היתרון הגדול של עורך דין לרשלנות רפואית טמון ביכולת שלו לחלץ מהמומחים את האמת, כשהם מעידים בבית המשפט. זוהי מלאכה קשה ומורכבת, כיוון שהרופאים שמגיעים להעיד אינם ששים להעיד נגד הקולגות שלהם. למרות זאת, משרדנו מנוסה היטב בחקירות מומחים, ופעם אחר פעם, אנחנו מצליחים לחלץ מהעדים את האמת בית המשפט. 

   מידע מקצועי נוסף

    • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט