זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי

   במאמר הבא נסקור את השלבים העיקריים בהגשת תביעת תאונת עבודה. אם, חלילה, נפגעתם בתאונת עבודה, אתם זכאים להגיש תביעה לביטוח הלאומי, להכרה בתאונת עבודה. ניהול הליך מושכל, באמצעות עו"ד לנזיקין, מול הביטוח הלאומי, יבטיח שתקבלו את מקסימום התשלומים שמגיעים לכם. אבל, בטרם נסקור את השלבים בתביעה לתאונת עבודה, חשוב שנבין, קודם כל, מהי תאונת עבודה.

   מהי תאונת עבודה?

   ככלל, ישנם שלושה סוגי פגיעות. פגיעות אלה, עשויות להית מוכרות כתאונת עבודה.

   הראשונה, תאונת עבודה קלאסית. התאונה הקלאסית, והאינטואיטיבית, היא תאונת שנגרמה במהלך העבודה, וכתוצאה מהעבודה. לרבות, תאונות שהתרחשו בדרך מהבית אל העבודה, או מהעבודה אל הבית.

   השנייה, מחלת מקצוע. מחלת המקצוע היא אחת המחלות אשר רשומות בתקנות. מחלות אלה מוכרות כמחלות שנגרמו כתוצאה מהעבודה.

   השלישית, פציעת מיקרו טראומה.  מיקרו טראומה היא נזק שנגרם כתוצאה מהצטברותן של פגיעות זעירות אחדות, ועקב ביצוע פעולות, או  תנועות, חוזרות ונשנות.

   פגיעה שנגרמה כתוצאה מפעולות רבות, חוזרות ונשנות, במהלך העבודה. נניח, לדוגמה, אדם שעובד במוסך, אשר נאלץ לכרוע על ברכיו, לצורך ביצוע עבודתו, עשרות, או מאות פעמים ביום. עוד נניח, כי אותו אדם סובל מנזק לברכיים. אדם כזה, עשוי להיות מוכר כמי שסובל מפציעת מיקרו טראומה.

   שלב ראשון בתביעה לתאונת עבודה – הגשת תביעה להכרה ודמי פגיעה

   השלב הראשון בתביעה לביטוח הלאומי הוא שלב ההכרה. אדם שנפגע בתאונת עבודה, יגיש תביעה להכרה בתאונת עבודה, וקבלת דמי פגיעה. דמי פגיעה הם פיצויים שנפגע עבודה זכאי להם, למשך 13 שבועות ממחרת יום הפגיעה.

   דמי הפגיעה ישולמו, בהתקיים התנאים הבאים: ראשית, התאונה הוכרה כתאונת עבודה; שנית, דמי הפגיעה ישולמו בהתאם להיקף הירידה בכושר ההשתכרות, ולא יותר מ- 13 שבועות. שלישית, דמי הפגיעה יחושבו בסך של כ- 75% מההכנסה של הנפגע, ולא יותר מסך של 1,114 ₪ ליום.

   במקביל לבקשה להכרה בתאונת עבודה, אנו מבצעים בדיקות עומק, באמצעות שאלונים ייחודיים פרי פיתוחנו, על מנת לעמוד על היקף הנזק שנגרם לנפגע.

   שלב שני בתביעה לתאונת עבודה – תביעה לקבלת גמלת נכות

   מי שנפגע בתאונת עבודה, יהיה זכאי לגמלת נכות, אם נותרה לו נכות כתוצאה מהתאונה. לכן, במקביל להגשת הבקשה להכרה בפגיעה כתאונת עבודה, אנו נברר האם יתכן שנותרה לנפגע נכות. כפי שציינו מעלה, באמצעות שאלונים ייחודיים, אנו מבררים את היקף הנזק שנגרם, והאם ישנו חשש לנפגע נותרה נכות.

   שלב שלישי בתביעה לתאונת עבודה – בדיקה על ידי ועדה רפואית

   אם נגיש תביעה לקבלת גמלת נכות, הנפגע צריך להתייצב בפני ועדה רפואית. הוועדה תבדוק את הנפגע, ותקבע את שיעור נכותו הרפואית. ככלל, ועדה רפואית תבסס את מסקנותיה על שלושה אלמנטים.

   האלמנט הראשון הוא האנמנזה. האנמנזה היא תלונות הנבדק. באמצעות השאלונים הייחודיים שלנו, אנו מתמצתים ומזקקים את התלונות הרלוונטיות ביותר של הנפגע.

   האלמנט השני הוא הבדיקה הקלינית שהוועדה בודקת את הנפגע. לכן, יש חשיבות גדולה לכך שגם במהלך הבדיקה, הנפגע ישקף את עצמו לחברי הועדה, בצורה המדויקת ביותר.

   האלמנט השלישי הוא המסמכים הרפואיים, ובפרט, בדיקות ההדמיה. לכן, ישנה חשיבות גדולה לאיסוף המסמכים, תיעוד הממצאים הרפואיים, והגשתם לוועדה הרפואית.

   סיכום

   במאמר מעלה סקרנו את השלבים בתביעה לתאונת עבודה. ראינו, שהגשת תביעה לתאונת עבודה מוגשת לביטוח הלאומי. הנפגע זכאי לקבל דמי פגיעה, וגמלת נכות מביטוח לאומי. יחד עם זאת, הגשת תביעה לביטוח הלאומי כרוכה בעבודה מקדימה מדוקדקת. זאת, על מנת לזכות במקסימום תשלומים מביטוח לאומי. באמצעות שאלונים ייחודיים, פרי פיתוח משרדנו, ניתן להתכונן לוועדות הרפואיות, ולזכות במקסימום תשלומים.

   למאמרים נוספים בתחום דיני נזיקין – לחץ כאן

   מאמרים נוספים

    • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט