זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי

   במאמר הבא נסקור את השלבים העיקריים בהגשת תביעת תאונת עבודה. אם, חלילה, נפגעתם בתאונת עבודה, אתם זכאים להגיש תביעה לביטוח הלאומי, להכרה בתאונת עבודה. ניהול הליך מושכל, באמצעות עו"ד לנזיקין, מול הביטוח הלאומי, יבטיח שתקבלו את מקסימום התשלומים שמגיעים לכם. אבל, בטרם נסקור את השלבים בתביעה לתאונת עבודה, חשוב שנבין, קודם כל, מהי תאונת עבודה.

   מהי תאונת עבודה?

   ככלל, ישנם שלושה סוגי פגיעות. פגיעות אלה, עשויות להית מוכרות כתאונת עבודה.

   הראשונה, תאונת עבודה קלאסית. התאונה הקלאסית, והאינטואיטיבית, היא תאונת שנגרמה במהלך העבודה, וכתוצאה מהעבודה. לרבות, תאונות שהתרחשו בדרך מהבית אל העבודה, או מהעבודה אל הבית.

   השנייה, מחלת מקצוע. מחלת המקצוע היא אחת המחלות אשר רשומות בתקנות. מחלות אלה מוכרות כמחלות שנגרמו כתוצאה מהעבודה.

   השלישית, פציעת מיקרו טראומה.  מיקרו טראומה היא נזק שנגרם כתוצאה מהצטברותן של פגיעות זעירות אחדות, ועקב ביצוע פעולות, או  תנועות, חוזרות ונשנות.

   פגיעה שנגרמה כתוצאה מפעולות רבות, חוזרות ונשנות, במהלך העבודה. נניח, לדוגמה, אדם שעובד במוסך, אשר נאלץ לכרוע על ברכיו, לצורך ביצוע עבודתו, עשרות, או מאות פעמים ביום. עוד נניח, כי אותו אדם סובל מנזק לברכיים. אדם כזה, עשוי להיות מוכר כמי שסובל מפציעת מיקרו טראומה.

   שלב ראשון בתביעה לתאונת עבודה – הגשת תביעה להכרה ודמי פגיעה

   השלב הראשון בתביעה לביטוח הלאומי הוא שלב ההכרה. אדם שנפגע בתאונת עבודה, יגיש תביעה להכרה בתאונת עבודה, וקבלת דמי פגיעה. דמי פגיעה הם פיצויים שנפגע עבודה זכאי להם, למשך 13 שבועות ממחרת יום הפגיעה.

   דמי הפגיעה ישולמו, בהתקיים התנאים הבאים: ראשית, התאונה הוכרה כתאונת עבודה; שנית, דמי הפגיעה ישולמו בהתאם להיקף הירידה בכושר ההשתכרות, ולא יותר מ- 13 שבועות. שלישית, דמי הפגיעה יחושבו בסך של כ- 75% מההכנסה של הנפגע, ולא יותר מסך של 1,114 ₪ ליום.

   במקביל לבקשה להכרה בתאונת עבודה, אנו מבצעים בדיקות עומק, באמצעות שאלונים ייחודיים פרי פיתוחנו, על מנת לעמוד על היקף הנזק שנגרם לנפגע.

   שלב שני בתביעה לתאונת עבודה – תביעה לקבלת גמלת נכות

   מי שנפגע בתאונת עבודה, יהיה זכאי לגמלת נכות, אם נותרה לו נכות כתוצאה מהתאונה. לכן, במקביל להגשת הבקשה להכרה בפגיעה כתאונת עבודה, אנו נברר האם יתכן שנותרה לנפגע נכות. כפי שציינו מעלה, באמצעות שאלונים ייחודיים, אנו מבררים את היקף הנזק שנגרם, והאם ישנו חשש לנפגע נותרה נכות.

   שלב שלישי בתביעה לתאונת עבודה – בדיקה על ידי ועדה רפואית

   אם נגיש תביעה לקבלת גמלת נכות, הנפגע צריך להתייצב בפני ועדה רפואית. הוועדה תבדוק את הנפגע, ותקבע את שיעור נכותו הרפואית. ככלל, ועדה רפואית תבסס את מסקנותיה על שלושה אלמנטים.

   האלמנט הראשון הוא האנמנזה. האנמנזה היא תלונות הנבדק. באמצעות השאלונים הייחודיים שלנו, אנו מתמצתים ומזקקים את התלונות הרלוונטיות ביותר של הנפגע.

   האלמנט השני הוא הבדיקה הקלינית שהוועדה בודקת את הנפגע. לכן, יש חשיבות גדולה לכך שגם במהלך הבדיקה, הנפגע ישקף את עצמו לחברי הועדה, בצורה המדויקת ביותר.

   האלמנט השלישי הוא המסמכים הרפואיים, ובפרט, בדיקות ההדמיה. לכן, ישנה חשיבות גדולה לאיסוף המסמכים, תיעוד הממצאים הרפואיים, והגשתם לוועדה הרפואית.

   סיכום

   במאמר מעלה סקרנו את השלבים בתביעה לתאונת עבודה. ראינו, שהגשת תביעה לתאונת עבודה מוגשת לביטוח הלאומי. הנפגע זכאי לקבל דמי פגיעה, וגמלת נכות מביטוח לאומי. יחד עם זאת, הגשת תביעה לביטוח הלאומי כרוכה בעבודה מקדימה מדוקדקת. זאת, על מנת לזכות במקסימום תשלומים מביטוח לאומי. באמצעות שאלונים ייחודיים, פרי פיתוח משרדנו, ניתן להתכונן לוועדות הרפואיות, ולזכות במקסימום תשלומים.

   למאמרים נוספים בתחום דיני נזיקין – לחץ כאן

   מאמרים נוספים

    • עורך דין נכי צה"ל בחיפה • עורך דין משרד הביטחון בחיפה • עורך דין לנפגעי פעולות איבה בצפון • עורך דין לנפגעי פעולות איבה בחיפה • התקף לב כתוצאה מהעבודה • הטרדה מינית בעבודה - האם זו תאונת עבודה? • האם הטרדה מינית נחשבת תאונת עבודה? • מהו קשר סיבתי בתאונת עבודה • התקף לב בעבודה כתאונת עבודה • אלימות בזמן העבודה - האם הם נחשבים לתאונות עבודה? • האם תקיפה מינית בדרך לעבודה או ממנה נחשבת לתאונת עבודה? • האם אירוע אלימות בדרך לעבודה יחשב לתאונת עבודה? • תאונת עבודה ביום כיף או בהשתלמות • תקנה 18 לנפגעי עבודה – נפגעי עבודה עם נכות זמנית • תקנה 15 לנפגעי עבודה - סיוע לעובדים שאינם מסוגלים לחזור לעבודה • זכויות נפגעי תאונות עבודה - מדריך מקיף • מה זה פוסט טראומה וכיצד ניתן להוכיח שהיא נגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי? • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר