זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון

   תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית היא מהקשות והמורכבות שבתביעות הנזיקין. לפיכך, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד לנזיקין, אם מתעורר חשד לרשלנות רפואית.

   הסיבה לקושי שבניהול תביעה ברשלנות רפואית היא כפולה. האחת, אלו תביעות שבהן עומדת למבחן היוקרה והשם הטוב של בית החולים. בתי החולים רוצים להחזיק בתדמית מקצועית. לכן, הם אינם ממהרים להתפשר, גם כאשר מדובר במקרה מובהק של רשלנות. השנייה, משום שישנו "קשר שתיקה" בין רופאים. לעיתים, קשה מאוד לשכור מומחה רפואי שיעיד שאכן הייתה רשלנות רפואית. זאת, מכיוון שהמומחים הרפואיים, לעיתים, "מחפים" על הקולגות שלהם. לכן, חשוב מאוד לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית, שיכול לסייע לכם לצלוח את האתגר.

   אם כך, כיצד ניתן לצלוח את האתגר, להוכיח שאכן התקיימה רשלנות רפואית, ולנצח בתביעה לפיצויים ברשלנות רפואית? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

   העברת נטל ההוכחה בתביעה לפיצויים ברשלנות רפואית

   ככלל, נטל ההוכחה מוטל על התובע. "הרוצה להוציא מחברו – עליו הראיה". כלומר, מי שתובע את חברו, צריך להוכיח את תביעתו. ובמקרה של רשלנות רפואית, הכלל קובע, כי מי שרוצה שתובע את בית החולים ברשלנות רפואית, עליו להוכיח, שבית החולים אכן התרשל. אבל, ישנם מקרים יוצאים מן הכלל. במקרים אלה, ניתן להעביר את נטל הראיה, אל כתפיו של בית החולים. אם נצליח לעשות את זה, נטל ההוכחה יעבור לכתפי בית החולים. כלומר, בית החולים יצטרך להוכיח, שהוא לא התרשל בטיפול הרפואי. היפוך נטל הראייה הוא צעד חשוב בדרך לניצחון בתביעת רשלנות רפואית. זאת, משום שלעיתים, בית החולים יתקשה להוכיח שהוא לא התרשל בטיפול הרפואי.

   איך עושים את זה? כיצד מעבירים את נטל הראיה אל כתפיו של בית החולים? באופן עקרוני, ישנם שלושה תנאים מצטברים להעברת נטל ההוכחה. אם שלושת התנאים מתקיימים, בית החולים יצטרך להוכיח שהוא לא התרשל.

   התנאי הראשון להעברת נטל ההוכחה – עמימות עובדתית

   התנאי הראשון, שאותו נצטרך להוכיח, הוא עמימות עובדתית. כלומר, עלינו להוראות שאיננו יודעים, בדיוק, כיצד בית החולים פעל. או, שאיננו יודעים בדיוק, מה גרם לבית החולים, לפעול כפי שפעל. לעיתים, עמימות עובדתית יכולה להתקיים אם אין רשומה רפואית תקינה; לדוגמה, אם אין צילומי רנטגן אבחנתיים; אם אין תכנית טיפול חתומה על ידי המטופל; אם אין חתימה על הסכמה לטיפולי שיניים – כל אלה מעידים על עמימות עובדתית.

   התנאי השני להעברת נטל ההוכחה – שליטת בית החולים בטיפול

   יש להוכיח כי מהלך הטיפול היה בשליטת בית החולים. בדר"כ, לא תהיה בעיה להוכיח את התנאי השני, משום שכל טיפול, הלכה למעשה, הוא בשליטת בית החולים.

   התנאי השלישי להעברת נטל ההוכחה – מבחן השכל הישר

   התנאי השלישי והאחרון הוא שהטיפול שבית החולים נתן, מתיישב יתר עם המסקנה שבית החולים התרשל, מאשר שלא התרשל. עלינו להראות, שמהעובדות עולה, שיותר סביר שהייתה התרשלות, מאשר שלא הייתה התרשלות. לדוגמה, אם בגופה של מטופלת נשכח גוף זר, סביר יותר שבית החולים הרשל, מאשר שלא התרשל. אם מטופל קיבל טיפול רפואי שלא יפתור את מחלתו, סביר יותר שבית החולים התרשל, מאשר שלא התרשל. ואם, לדוגמה, בית החולים שגה באבחנה הרפואית, סביר יותר, שבית החולים התרשל, מאשר שלא.

   סיכום – תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית

   תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית הן מהתביעות הקשות והמורכבות בענף הנזיקין. אחד מהכלים הטובים ביותר לצלוח אותן בהצלחה, הוא באמצעות העברת נטל ההוכחה, אל כתפיו של בית החולים. ניתן להעביר את נטל ההוכחה בהתקיים שלושה תנאים מצטברים. עמימות עובדתית; שליטה של בית החולים, ומבחן השכל הישר.

   למאמרים נוספים בתחום דיני נזיקין – לחץ כאן

    

   מאמרים נוספים

    • עורך דין נכי צה"ל בחיפה • עורך דין משרד הביטחון בחיפה • עורך דין לנפגעי פעולות איבה בצפון • עורך דין לנפגעי פעולות איבה בחיפה • התקף לב כתוצאה מהעבודה • הטרדה מינית בעבודה - האם זו תאונת עבודה? • האם הטרדה מינית נחשבת תאונת עבודה? • מהו קשר סיבתי בתאונת עבודה • התקף לב בעבודה כתאונת עבודה • אלימות בזמן העבודה - האם הם נחשבים לתאונות עבודה? • האם תקיפה מינית בדרך לעבודה או ממנה נחשבת לתאונת עבודה? • האם אירוע אלימות בדרך לעבודה יחשב לתאונת עבודה? • תאונת עבודה ביום כיף או בהשתלמות • תקנה 18 לנפגעי עבודה – נפגעי עבודה עם נכות זמנית • תקנה 15 לנפגעי עבודה - סיוע לעובדים שאינם מסוגלים לחזור לעבודה • זכויות נפגעי תאונות עבודה - מדריך מקיף • מה זה פוסט טראומה וכיצד ניתן להוכיח שהיא נגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי? • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר