זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון

   תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית היא מהקשות והמורכבות שבתביעות הנזיקין. לפיכך, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד לנזיקין, אם מתעורר חשד לרשלנות רפואית.

   הסיבה לקושי שבניהול תביעה ברשלנות רפואית היא כפולה. האחת, אלו תביעות שבהן עומדת למבחן היוקרה והשם הטוב של בית החולים. בתי החולים רוצים להחזיק בתדמית מקצועית. לכן, הם אינם ממהרים להתפשר, גם כאשר מדובר במקרה מובהק של רשלנות. השנייה, משום שישנו "קשר שתיקה" בין רופאים. לעיתים, קשה מאוד לשכור מומחה רפואי שיעיד שאכן הייתה רשלנות רפואית. זאת, מכיוון שהמומחים הרפואיים, לעיתים, "מחפים" על הקולגות שלהם. לכן, חשוב מאוד לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית, שיכול לסייע לכם לצלוח את האתגר.

   אם כך, כיצד ניתן לצלוח את האתגר, להוכיח שאכן התקיימה רשלנות רפואית, ולנצח בתביעה לפיצויים ברשלנות רפואית? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

   העברת נטל ההוכחה בתביעה לפיצויים ברשלנות רפואית

   ככלל, נטל ההוכחה מוטל על התובע. "הרוצה להוציא מחברו – עליו הראיה". כלומר, מי שתובע את חברו, צריך להוכיח את תביעתו. ובמקרה של רשלנות רפואית, הכלל קובע, כי מי שרוצה שתובע את בית החולים ברשלנות רפואית, עליו להוכיח, שבית החולים אכן התרשל. אבל, ישנם מקרים יוצאים מן הכלל. במקרים אלה, ניתן להעביר את נטל הראיה, אל כתפיו של בית החולים. אם נצליח לעשות את זה, נטל ההוכחה יעבור לכתפי בית החולים. כלומר, בית החולים יצטרך להוכיח, שהוא לא התרשל בטיפול הרפואי. היפוך נטל הראייה הוא צעד חשוב בדרך לניצחון בתביעת רשלנות רפואית. זאת, משום שלעיתים, בית החולים יתקשה להוכיח שהוא לא התרשל בטיפול הרפואי.

   איך עושים את זה? כיצד מעבירים את נטל הראיה אל כתפיו של בית החולים? באופן עקרוני, ישנם שלושה תנאים מצטברים להעברת נטל ההוכחה. אם שלושת התנאים מתקיימים, בית החולים יצטרך להוכיח שהוא לא התרשל.

   התנאי הראשון להעברת נטל ההוכחה – עמימות עובדתית

   התנאי הראשון, שאותו נצטרך להוכיח, הוא עמימות עובדתית. כלומר, עלינו להוראות שאיננו יודעים, בדיוק, כיצד בית החולים פעל. או, שאיננו יודעים בדיוק, מה גרם לבית החולים, לפעול כפי שפעל. לעיתים, עמימות עובדתית יכולה להתקיים אם אין רשומה רפואית תקינה; לדוגמה, אם אין צילומי רנטגן אבחנתיים; אם אין תכנית טיפול חתומה על ידי המטופל; אם אין חתימה על הסכמה לטיפולי שיניים – כל אלה מעידים על עמימות עובדתית.

   התנאי השני להעברת נטל ההוכחה – שליטת בית החולים בטיפול

   יש להוכיח כי מהלך הטיפול היה בשליטת בית החולים. בדר"כ, לא תהיה בעיה להוכיח את התנאי השני, משום שכל טיפול, הלכה למעשה, הוא בשליטת בית החולים.

   התנאי השלישי להעברת נטל ההוכחה – מבחן השכל הישר

   התנאי השלישי והאחרון הוא שהטיפול שבית החולים נתן, מתיישב יתר עם המסקנה שבית החולים התרשל, מאשר שלא התרשל. עלינו להראות, שמהעובדות עולה, שיותר סביר שהייתה התרשלות, מאשר שלא הייתה התרשלות. לדוגמה, אם בגופה של מטופלת נשכח גוף זר, סביר יותר שבית החולים הרשל, מאשר שלא התרשל. אם מטופל קיבל טיפול רפואי שלא יפתור את מחלתו, סביר יותר שבית החולים התרשל, מאשר שלא התרשל. ואם, לדוגמה, בית החולים שגה באבחנה הרפואית, סביר יותר, שבית החולים התרשל, מאשר שלא.

   סיכום – תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית

   תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית הן מהתביעות הקשות והמורכבות בענף הנזיקין. אחד מהכלים הטובים ביותר לצלוח אותן בהצלחה, הוא באמצעות העברת נטל ההוכחה, אל כתפיו של בית החולים. ניתן להעביר את נטל ההוכחה בהתקיים שלושה תנאים מצטברים. עמימות עובדתית; שליטה של בית החולים, ומבחן השכל הישר.

   למאמרים נוספים בתחום דיני נזיקין – לחץ כאן

    

   מאמרים נוספים

    • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט