זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה?

   תאונת עבודה היא אירוע תאונתי, אשר התרחש תוך כדי העבודה, ובמהלך העובדה. במאמר שלפניכם ננסה להבין האם ירי במהלך תאונת עבודה, ייחשב לתאונת עבודה.

   עוד נעמוד על החשיבות שבפנייה לעו"ד נזיקין, אשר עוסק בתאונת עבודה, על מנת שהנפגע יוכל למצות את זכויותיו בצורה הטובה ביותר.

   הוראות חוק הביטוח הלאומי

   הוראת סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי, [נוסח משולב], תשנ"ה-1995, קובעת שתאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי – תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו.

   כלומר, צריך שיהיה קשר סיבתי, בין אירוע הירי, לבין העבודה של הנפגע. במילים אחרות, המבחן העיקרי הוא מידת הזיקה שבין האירוע לעבודה. אף אם התקיפה אירעה לעובד תוך כדי עבודתו, אולם נעשתה על רקע אישי, מבלי שהיה לה קשר לעבודתו של הנפגע, או בלא תרומה של העבודה לתקיפה, לא תוכל התקיפה כתאונת עבודה (עב"ל (ארצי) 35207-06-10‏ ‏המוסד לביטוח לאומי נ' אניס עבד אלחלים).

   בהקשר זה יש לציין, כי הוראת סעיף 83 לחוק הביטוח הלאומי קובעת, לגבי עובד שכיר, כי תאונה שאירעה לעובד תוך כדי עבודה רואים אותה כתאונה שאירעה גם עקב העבודה, אם לא הוכח ההיפך; ואולם תאונה שאינה תוצאה של גורמים חיצוניים הנראים לעין, בין שאירעה לעובד ובין לעובד עצמאי, אין רואים אותה כתאונת עבודה אם הוכח כי השפעת העבודה על אירוע התאונה היתה פחותה הרבה מהשפעת גורמים אחרים.

   כלומר, אם התרחשה תאונה במהלך העבודה, אנו יוצאים מנקודת הנחה שמדובר בתאונת עבודה. אם הביטוח הלאומי סבור שהתאונה אינה תאונת עבודה, עליו הנטל להוכיח את קיומה.

   לכן, נפסק, כי אם האפשרות שהירי קשור לעבודתו של המערער סבירה לפחות באותה מידה כמו אפשרויות אחרות, הרי שיש לנו תאונת עבודה. ראו: עב"ל (ארצי) 33420-11-14 פלוני נגד המוסד לביטוח לאומי.

   במילים אחרות, כשי שאירוע הירי לא ייחשב תאונת עבודה, יש להוכיח קשר קונקרטי בין הרקע הפלילי לבין הירי (עב"ל (ארצי) 33420-11-14 פלוני נגד המוסד לביטוח לאומי).

   מתי אירוע הירי ייחשב כתואנת עבודה?

   קשה להגדיר, מראש, מהם אותם תנאים, שבהתקיימותם, אירוע הירי, ייחשב כתאונת עבודה. יחד עם זאת, ישנן נסיבות, אשר התקיימותן מטות את הכף, לסיווג אירוע הירי כתאונת עבודה, ואלו הן (ב"ל (חי') 16587-03-09 תאופיק גבארין נ' המוסד לביטוח לאומי):

   כשהירי לא כוון דווקא לתובע.

   כשזהות התוקפים אינה ידועה.

   כשהתוקפים לא זיהו את הנפגע, או שהיה קושי בזיהוי הנפגע.

   כשיש מניע וחשד לתקיפת המעסיק.

   כשהנפגע הותקף במהלך עבודתו.

   כשהימצאותו של הנפגע באזור היה רק בשל מילוי תפקידו.

   כשהנפגע לא היה נחשף לסיכון אלמלא העבודה.

   במקרה של ספק, יש לפרשו לטובת המבוטח.

   כשאירוע הירי התרחש במקום שיש בו הרבה פשיעה, עם רקע סוציואקונומי נמוך.

   כשהנפגע נקלע לקרב יריות. (דיון שם/63-0 (ארצי) המוסד לביטוח לאומי נ' שושנה בניטה).

   כשהנפגע לא היה צד לסכסוך כלשהו (עמ' 21 לעניין בגץ 8210/14 ג'לאל מרוח סילאוי נ' בית הדין הארצי לעבודה).

   כשהאירוע היה, מבחינת הנפגע, פתאומי ובלתי צפוי (בגץ 8210/14 ג'לאל מרוח סילאוי נ' בית הדין הארצי לעבודה).

   כשאין סכסוך בין הרוצח לבין הנרצח (בל (חי') 14150-12-16 ראידה מוחסן נ' המוסד לביטוח לאומי).

   סיכום

   במאמר שלפניכם ראינו מתי אירוע ירי ייחשב לתאונת עבודה, וכן את החשיבות שבפנייה לעורך דין לתאונות עבודה, אשר יוכל למצות את הזכויות שלכם, אם חלילה, נפגעתם במהלך העבודה.

   תחומי התמחות נוספים

    • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט