תקנה 18 של חוק הביטוח הלאומי מספקת הגנה וסיוע חשובים לעובדים שנפגעו במהלך עבודתם והוכרו כסובלים מנכות זמנית בשיעור הנמוך מ-100%.

זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   תקנה 18 לנפגעי עבודה – נפגעי עבודה עם נכות זמנית

   תקנה 18 של חוק הביטוח הלאומי מספקת הגנה וסיוע לעובדים שנפגעו בעבודה והוכרו כנכים זמנית בשיעור הנמוך מ-100%. על אף הנכות הזמנית הנמוכה, התקנה קובעת כי נכים אלו עשויים לקבל קצבת נכות זמנית בשיעור של 100% במקרים שבהם הם אינם מסוגלים לעבוד. מטרת התקנה היא להבטיח שנכי עבודה עם נכויות זמניות יקבלו את התמיכה והסיוע הנדרשים על מנת להשתקם ולשוב לעבודה במלוא יכולתם.

   סוגי הפגיעות

   על מנת להבין את התחולה של תקנה 18, חשוב להכיר את הסוגים השונים של פגיעות בעבודה שעשויות להוביל להכרה בנכות זמנית. נפרט אותם להלן:

   תאונת עבודה – אירוע פיזי חד-פעמי ובלתי צפוי, כגון נפילה או פגיעה מחפץ נופל, שגרם לפגיעה גופנית מידית לעובד במהלך ביצוע עבודתו.

   מיקרוטראומה – פגיעה הדרגתית שנגרמת עקב חשיפה ממושכת ונשנית של העובד לגורמים מסוכנים בסביבת העבודה. בניגוד לתאונה, מיקרוטראומה מצטברת עם הזמן כתוצאה מעבודה בתנאים בעייתיים.

   מחלת מקצוע – מצב בריאותי המתפתח בהדרגה כתוצאה מחשיפה ממושכת של העובד לגורמים מזיקים בסביבת העבודה. במקרים אלה, הגורמים הסביבתיים בעבודה הם שהובילו להתפתחות המחלה.

   קצבת נכות מעבודה

   על-פי החוק, עובדים שנפגעו במהלך ביצוע תפקידם ונקבעה להם דרגת נכות העולה על 9% זכאים לקבל קצבת נכות חודשית מהביטוח הלאומי.

   גובה הקצבה נקבע בהתאם לשתי פרמטרים עיקריים: ראשית, בהתאם לשיעור הנכות שאובחן לגבי העובד הנפגע. ככל שדרגת הנכות גבוהה יותר, כך גם גובה הקצבה יהיה גבוה יותר. שנית, הקצבה מחושבת גם בהתאם לשכר שהעובד הרוויח טרם קרות הפגיעה בעבודה.

   התכלית העומדת בבסיס קצבת הנכות היא לספק לעובדים שנפגעו תמיכה כלכלית יציבה ועקבית. זאת על מנת לאפשר להם להתמודד עם ההשלכות השונות שמביאה עמה הנכות על איכות חייהם ויכולתם להמשיך ולהשתכר. זכות זו מעוגנת בחוק הביטוח הלאומי והיא חלק בלתי נפרד מהמארג הרחב של זכויות המוקנות לנפגעי עבודה.

   מטרת תקנה 18 לנכי עבודה עם נכויות זמניות

   בניגוד לתקנה 15, שמטרתה לסייע לעובדים שאינם מסוגלים לשוב לעבודה המקורית, תקנה 18 של חוק הביטוח הלאומי מתמקדת בעובדים שנפגעו בעבודתם אך סובלים מנכויות זמניות בלבד.

   מטרת תקנה 18 היא לאפשר לעובדים אלה להשתקם ולשוב לעבודה במלוא יכולתם. לשם כך, היא מעניקה להם מגוון סיוע, כגון קצבת נכות בשיעור של 100% במקרים שבהם הם אינם מסוגלים לעבוד. זאת, על מנת לאפשר להם להחלים ולשקם את עצמם מבחינה רפואית. הרציונל העומד מאחורי תקנה 18 הוא לספק לנכי העבודה עם נכויות זמניות את התמיכה והשירותים הנדרשים על מנת להשיבם לפעילות מלאה ככל האפשר.

   תקנה 18 – תנאי הזכאות

   בניגוד לתקנה 15, שעוסקת בעובדים שאינם מסוגלים לחזור לתפקידם המקורי, תקנה 18 של חוק הביטוח הלאומי מתמקדת במקרים של עובדים שנפגעו בעבודה והוכרו כבעלי נכות זמנית בשיעור הנמוך מ-100%.

   על-פי תקנה 18, הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי רשאית לקבוע כי עובדים אלו יהיו זכאים לקצבת נכות בשיעור של 100%, אף שדרגת נכותם הרשמית הינה נמוכה מכך. זאת במקרים שבהם הוועדה קובעת כי העובד אינו מסוגל לעבוד בשל הנכות הזמנית שנגרמה לו.

   תנאי הזכאות לפי תקנה 18 הם:

   העובד נפגע בעבודה והוכר כבעל נכות זמנית.

   הנכות הזמנית נקבעה בשיעור הנמוך מ-100%.

   על אף הנכות הזמנית הנמוכה, הוועדה הרפואית קובעת כי העובד אינו מסוגל לעבוד בשל מצבו.

   בנוסף, תקנה 18 מאפשרת לעובדים אלו לקבל תמיכה לתקופה של עד 4 חודשים.

   כאמור, הרציונל הוא לאפשר לעובדים אלו לקבל את התמיכה הכלכלית הנדרשת, על מנת שיוכלו להתמקד בתהליך השיקום והשבה לעבודה, מבלי להידרש לאבד בהכנסותיהם.

   מימוש תקנה 18

   לאחר שהמוסד לביטוח לאומי קבע כי עובד פלוני נפגע בעבודה והוכר כבעל נכות זמנית בשיעור הנמוך מ-100%, הוא יבחן את התנאים להפעלת תקנה 18.

   ראשית, העובד צריך להגיש תביעה ייעודית לקבלת קצבה לפי תקנה 18. לאחר מכן, הביטוח הלאומי יקבע האם לעובד אינו עובד ואין לו סיכוי סביר לעבודה במהלך תקופת הנכות הזמנית. רק במקרה זה יהיה העובד זכאי לקבל קצבת נכות בשיעור של 100%.

   ככל שהעובד אינו מרוצה מהחלטת המוסד, הוא יוכל לערער עליה בהתאם להליכים הקבועים בחוק. זאת במטרה להבטיח מתן ההגנה והסיוע המתאימים.

   סיכום

   תקנה 18 של חוק הביטוח הלאומי מספקת הגנה וסיוע חשובים לעובדים שנפגעו במהלך עבודתם והוכרו כסובלים מנכות זמנית בשיעור הנמוך מ-100%.

   מטרת התקנה היא להבטיח שעובדים אלו יקבלו את התמיכה והשירותים הנדרשים על מנת להשתקם ולשוב לעבודה במלוא יכולתם. לשם כך, התקנה מאפשרת להם לקבל קצבת נכות בשיעור של 100% במקרים שבהם הם אינם מסוגלים לעבוד, בנוסף לשירותי שיקום רפואיים, מקצועיים ותעסוקתיים.

   על מנת לממש את הזכויות לפי תקנה 18, העובד נדרש להגיש תביעה ייעודית. לאחר מכן, הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי תבחן את המקרה ותקבע האם העובד אכן אינו מסוגל לעבוד בשל נכותו הזמנית. רק במקרה זה יהיה זכאי לקצבת נכות בשיעור של 100%.

   עובדים שנפגעו בעבודה מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה או בקשת סיוע, על מנת לוודא כי יקבלו את מלוא הזכויות המגיעות להם על-פי חוק.

    

   עדיין נותרו לכם שאלות? השאירו פרטים מטה או לחצו על המדריך המקיף לנפגעי עבודה ותקבלו את כל התשובות.

    

   תחומי התמחות נוספים

    • האם הטרדה מינית נחשבת תאונת עבודה? • מהו קשר סיבתי בתאונת עבודה • התקף לב בעבודה - האם הוא נחשב לתאונת עבודה? • אלימות בזמן העבודה - האם הם נחשבים לתאונות עבודה? • האם תקיפה מינית בדרך לעבודה או ממנה נחשבת לתאונת עבודה? • האם אירוע אלימות בדרך לעבודה יחשב לתאונת עבודה? • תאונת עבודה ביום כיף או בהשתלמות • תקנה 15 לנפגעי עבודה - סיוע לעובדים שאינם מסוגלים לחזור לעבודה • זכויות נפגעי תאונות עבודה - מדריך מקיף • מה זה פוסט טראומה וכיצד ניתן להוכיח שהיא נגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי? • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר