זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   חייל שנפגע בתאונת דרכים – את מי כדאי לתבוע?

   חייל שנפגע בתאונת דרכים, ורוצה לתבוע פיצויים עבור הנזק שנגרם לו, עשוי להיות זכאי, לתבוע שני גופים. הגוף האחד, משרד הביטחון. הגוף השני היא חברת הביטוח. מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד לנזיקין, על מנת להבין מהו ההבדל בין שתי התביעות? והאם החייל צריך לבחור בין השניים? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

   נקודת המוצא היא שחייל שנפגע בתאונת דרכים, יכול לנהל שתי תביעות, בעת ובעונה אחת. תביעה נגד משרד הביטחון, ותביעה נגד קצין התגמולים. הוראת 36 לחוק נכי צהל קובעת, כי החייל יכול לנהל את שתי התביעות במקביל. זאת במטרה, לאפשר לחייל לבחור את המסלול הטוב והמשתלם ביותר עבורו.

   חייל שנפגע בתאונת דרכים – תביעה נגד משרד הביטחון

   מי שתובע את משרד הביטחון, זכאי (בהתקיים תנאים מסוימים) להיות מוכר כנכה צה"ל ולקבל תגמולים ממשרד הביטחון. היתרון הגדול בתביעה נגד משרד הביטחון, היא שתביעות כאלה הן תביעות מסוג "תיק פתוח". כלומר, ניתן לחזור ולתבוע את משרד הביטחון, בכל מקרה שבו מתרחשת החמרה במצבו של החייל. לצורך הדוגמה, נניח שחייל נפצע ונגרמו לו 10% נכות. במהלך השנים מצבו הדרדר. כעת, לאחר כעשור, הוא סובל מ- 20%. במצב כזה, החייל יוכל לשוב ולתבוע את משרד הביטחון, בגין ההחמרה הנוספת. מנגד, התגמולים שמשולמים לחייל שנפגע בתאונה עלולים להיות נמוכים יחסית. לדוגמה, חייל שנפגע ונגרמו לו 10% נכות, יהיה זכאי לפיצויים בשיעור של כ- 50,000 ₪.

   חייל שנפגע בתאונת דרכים – תביעה נגד חברת הביטוח

   כפי שציינו, חייל שנפגע בתאונת דרכים, יכול לתבוע את חברת הביטוח. תשלום הפיצויים במקרה כזה יהיה, בד"כ, תשלום חד פעמי. הגשת תביעה באמצעות עו"ד לתאונת דרכים ניתן יהיה להבטיח כי תשלום הפיצויים יהיה מקסימלי. חד עם זאת, סכום הפיצויים שייפסק, יהיה, בד"כ, גבוה יותר מהסכומים שיפסקו בקצין התגמולים. החיסרון הגדול בתביעה נגד חברת הביטוח הוא שבמידה ומתרחשת החמרה, לא ניתן יהיה לתבוע את חברת הביטוח.

   מתי החייל צריך לבחור בין שתי התביעות?

   למרות שהחייל יכול לנהל את שתי תביעותיו במקביל, הוא לא יוכל לקבל פיצויים משני הגופים שאותם הוא תובע. החייל, בסופו של יום, יצטרך לבחור, ממי הוא מקבל את הפיצויים שלו. בנקודה הזו, חשוב מאוד לשים לב, למועד הבחירה.

   מועד הבחירה יהיה הרגע שלפני קבלת הפיצויים מחברת הביטוח.

   לצורך ההמחשה, נניח שחייל מסוים ניהל שתי תביעות במקביל. כעת, נתייחס לשני תרחישים אפשריים. בתרחיש הראשון, החייל התחיל לקבל תגמולים ממשרד הביטחון, ורק לאחר מכן, החייל היה קיבל פיצויים מחברת הביטוח.

   בדיוק בנקודה הזו, שבה החייל זכאי לפיצויים מחברת הביטוח, החייל צריך לבחור. אם הוא יבחר לקבל פיצויים מחברת הביטוח, הוא יאבד את זכויותיו לקבלת תגמולים ממשרד הביטחון. בנוסף, מתוך סכום הפיצויים שחברת הביטוח תיתן לו, הוא יצטרך להשיב, למשרד הביטחון, את התגמולים שהוא קיבל.

   בתרחיש השני, החייל היה זכאי לנהל לקבל פיצויים מחברת הביטוח, לפני שהסתיימה תביעתו במשרד הביטחון, ולפני שהתחיל לקבל תגמולים ממשרד הביטחון. במצב כזה, אם החייל יקבל את הפיצויים מחברת הביטוח, באופן אוטומטי, הוא יאבד את הזכות לקבל תגמולים ממשרד הביטחון.

   במילים אחרות, מועד הבחירה הוא לפני שהחייל מקבל פיצויים מחברת הביטוח. ברגע שהחייל קיבל פיצוים מחברת הביטוח, הוא ייחשב כמי שאיבד את זכותו לקבל תגמולים ממשרד הביטוח.

   סיכום

   חייל שנפגע בתאונת דרכים יכול לנהל שתי תביעות במקביל. התביעה האחת, נגד קצין התגמולים. השנייה, נגד חברת הביטוח. יחד עם זאת, החייל יצטרך לבחור, לפני שהוא מקבל פיצויים מחברת הביטוח, ממי הוא רוצה לקבל פיצויים. אם הוא רוצה לקבל תגמולים ממשרד הביטחון, הוא לא יקבל פיצויים מחברת הביטוח. אם הוא ירצה לקבל פיצויים מחברת הביטוח, הוא לא יקבל תגמולים ממשרד הביטחון.

   למאמרים נוספים בתחום דיני נזיקין – לחץ כאן

   מאמרים נוספים

    • מה זה פוסט טראומה? • פריצת דיסק בצבא • התקף לב כתוצאה מהעבודה • הטרדה מינית בעבודה - האם זו תאונת עבודה? • האם הטרדה מינית נחשבת תאונת עבודה? • מהו קשר סיבתי בתאונת עבודה • התקף לב בעבודה כתאונת עבודה • אלימות בזמן העבודה - האם הם נחשבים לתאונות עבודה? • האם תקיפה מינית בדרך לעבודה או ממנה נחשבת לתאונת עבודה? • האם אירוע אלימות בדרך לעבודה יחשב לתאונת עבודה? • תאונת עבודה ביום כיף או בהשתלמות • תקנה 18 לנפגעי עבודה – נפגעי עבודה עם נכות זמנית • תקנה 15 לנפגעי עבודה - סיוע לעובדים שאינם מסוגלים לחזור לעבודה • זכויות נפגעי תאונות עבודה - מדריך מקיף • פוסט טראומה בצבא • עורך דין לשון הרע בחיפה • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר