זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   חייל שנפגע בתאונת דרכים – את מי כדאי לתבוע?

   חייל שנפגע בתאונת דרכים, ורוצה לתבוע פיצויים עבור הנזק שנגרם לו, עשוי להיות זכאי, לתבוע שני גופים. הגוף האחד, משרד הביטחון. הגוף השני היא חברת הביטוח. מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד לנזיקין, על מנת להבין מהו ההבדל בין שתי התביעות? והאם החייל צריך לבחור בין השניים? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

   נקודת המוצא היא שחייל שנפגע בתאונת דרכים, יכול לנהל שתי תביעות, בעת ובעונה אחת. תביעה נגד משרד הביטחון, ותביעה נגד קצין התגמולים. הוראת 36 לחוק נכי צהל קובעת, כי החייל יכול לנהל את שתי התביעות במקביל. זאת במטרה, לאפשר לחייל לבחור את המסלול הטוב והמשתלם ביותר עבורו.

   חייל שנפגע בתאונת דרכים – תביעה נגד משרד הביטחון

   מי שתובע את משרד הביטחון, זכאי (בהתקיים תנאים מסוימים) להיות מוכר כנכה צה"ל ולקבל תגמולים ממשרד הביטחון. היתרון הגדול בתביעה נגד משרד הביטחון, היא שתביעות כאלה הן תביעות מסוג "תיק פתוח". כלומר, ניתן לחזור ולתבוע את משרד הביטחון, בכל מקרה שבו מתרחשת החמרה במצבו של החייל. לצורך הדוגמה, נניח שחייל נפצע ונגרמו לו 10% נכות. במהלך השנים מצבו הדרדר. כעת, לאחר כעשור, הוא סובל מ- 20%. במצב כזה, החייל יוכל לשוב ולתבוע את משרד הביטחון, בגין ההחמרה הנוספת. מנגד, התגמולים שמשולמים לחייל שנפגע בתאונה עלולים להיות נמוכים יחסית. לדוגמה, חייל שנפגע ונגרמו לו 10% נכות, יהיה זכאי לפיצויים בשיעור של כ- 50,000 ₪.

   חייל שנפגע בתאונת דרכים – תביעה נגד חברת הביטוח

   כפי שציינו, חייל שנפגע בתאונת דרכים, יכול לתבוע את חברת הביטוח. תשלום הפיצויים במקרה כזה יהיה, בד"כ, תשלום חד פעמי. הגשת תביעה באמצעות עו"ד לתאונת דרכים ניתן יהיה להבטיח כי תשלום הפיצויים יהיה מקסימלי. חד עם זאת, סכום הפיצויים שייפסק, יהיה, בד"כ, גבוה יותר מהסכומים שיפסקו בקצין התגמולים. החיסרון הגדול בתביעה נגד חברת הביטוח הוא שבמידה ומתרחשת החמרה, לא ניתן יהיה לתבוע את חברת הביטוח.

   מתי החייל צריך לבחור בין שתי התביעות?

   למרות שהחייל יכול לנהל את שתי תביעותיו במקביל, הוא לא יוכל לקבל פיצויים משני הגופים שאותם הוא תובע. החייל, בסופו של יום, יצטרך לבחור, ממי הוא מקבל את הפיצויים שלו. בנקודה הזו, חשוב מאוד לשים לב, למועד הבחירה.

   מועד הבחירה יהיה הרגע שלפני קבלת הפיצויים מחברת הביטוח.

   לצורך ההמחשה, נניח שחייל מסוים ניהל שתי תביעות במקביל. כעת, נתייחס לשני תרחישים אפשריים. בתרחיש הראשון, החייל התחיל לקבל תגמולים ממשרד הביטחון, ורק לאחר מכן, החייל היה קיבל פיצויים מחברת הביטוח.

   בדיוק בנקודה הזו, שבה החייל זכאי לפיצויים מחברת הביטוח, החייל צריך לבחור. אם הוא יבחר לקבל פיצויים מחברת הביטוח, הוא יאבד את זכויותיו לקבלת תגמולים ממשרד הביטחון. בנוסף, מתוך סכום הפיצויים שחברת הביטוח תיתן לו, הוא יצטרך להשיב, למשרד הביטחון, את התגמולים שהוא קיבל.

   בתרחיש השני, החייל היה זכאי לנהל לקבל פיצויים מחברת הביטוח, לפני שהסתיימה תביעתו במשרד הביטחון, ולפני שהתחיל לקבל תגמולים ממשרד הביטחון. במצב כזה, אם החייל יקבל את הפיצויים מחברת הביטוח, באופן אוטומטי, הוא יאבד את הזכות לקבל תגמולים ממשרד הביטחון.

   במילים אחרות, מועד הבחירה הוא לפני שהחייל מקבל פיצויים מחברת הביטוח. ברגע שהחייל קיבל פיצוים מחברת הביטוח, הוא ייחשב כמי שאיבד את זכותו לקבל תגמולים ממשרד הביטוח.

   סיכום

   חייל שנפגע בתאונת דרכים יכול לנהל שתי תביעות במקביל. התביעה האחת, נגד קצין התגמולים. השנייה, נגד חברת הביטוח. יחד עם זאת, החייל יצטרך לבחור, לפני שהוא מקבל פיצויים מחברת הביטוח, ממי הוא רוצה לקבל פיצויים. אם הוא רוצה לקבל תגמולים ממשרד הביטחון, הוא לא יקבל פיצויים מחברת הביטוח. אם הוא ירצה לקבל פיצויים מחברת הביטוח, הוא לא יקבל תגמולים ממשרד הביטחון.

   למאמרים נוספים בתחום דיני נזיקין – לחץ כאן

   מאמרים נוספים

   מאמרים נוספים

    • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות. פסק הדין בבית משפט השלום ניתן מכוח ס' 79א לחוק בתי המשפט. כידוע, סיכויי הערעור על פסק דין שכזה הם קלושים עד אפסיים. אולם, משרדנו לא אמר נואש, וכנגד כל הסיכויים – ולאחר ביצוע מחקר עובדתי ומשפטי מעמיק – הצליח משרדנו להפוך את פסק הדין שניתן בבית משפט השלום, ובית המשפט המחוזי פסק לטובת הלקוח שלנו פיצויים בסך של 60,000 ₪ (!) בתוספת הוצאות משפט. אכן, משפט שתוצאתו הוא דין צדק.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה! בעקבות פנייה של משרדנו לביטוח הלאומי, הביטוח הלאומי הוציא חוזר שבו בוטלה ההנחיה ליתן רק מחצית מאחוזי הנכות המגיעים לנשים שעברו כריתת שד. מעתה ואילך, נשים אלו יקבלו את מלוא הזכויות שלהן.

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט. לשמחתנו, את המאבק הכפול סיימנו בניצחון כפול: בית המשפט פסק לטובתנו פיצויים הגבוהים בכמעט פי 2 מהפיצויים אותם ראה בית המשפט כפיצויים סבירים. כי כאלה אנחנו, כשצריך, אנחנו יודעים לנהל מאבק גם מול כשהסיכויים לרעתנו – ולנצח.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד. חשוב לזכור, כי הסכום אינו כולל את עוגמת הנפש והכאב והסבל שיפסוק בית המשפט כחלק מהפיצויים. מבטיחים לעדכן אתכם בסכום הסופי שייפסק כשיהיה פסק דין, בינתיים, תזכרו שרשלנות רפואית – זה אנחנו.