תאונת עבודה היא כל פגיעה גופנית או נזק בריאותי שנגרם לעובד עקב ביצוע תפקידו.

זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

  זקוקים לעורך דין - אנחנו כאן בשבילך!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם במהירות

   זכויות נפגעי תאונות עבודה – מדריך מקיף

   במאמר הבא נדון בזכויות של נפגעי עבודה. פגיעה בעבודה היא כל פגיעה גופנית או נזק בריאותי שנגרם לעובד עקב ביצוע תפקידו (כגון תאונת עבודה). ישנם שלושה סוגי פגיעות עיקריים שעשויים להיחשב כפגיעה בעבודה:

   1. תאונת עבודה – פגיעה פתאומית, בלתי צפויה ומזדמנת שקורית בשעת העבודה, כמו נפילה מגובה, חבלה מחפץ נופל, או תאונת דרכים בזמן נסיעה לצורך העבודה.
   2. מיקרוטראומה – פגיעה הדרגתית, עקב חשיפה חוזרת ונשנית לגורמים מזיקים בסביבת העבודה. למעשה, מדובר במספר רב של פעולות חוזרות ונשנות,כשכל אחת מהן היא תאונה בפני עצמה, הגורמת לנזק קטן (אך מצטבר).
   3. מחלת מקצוע – מחלה הנגרמת עקב חשיפה ממושכת לגורמים מזיקים בעבודה, כמו אסבסטוזיס עקב חשיפה לאסבסט או מחלות ריאה עקב עבודה בסביבה מזוהמת.

    

   זכויות עובדים שנפגעו בתאונת עבודה

   עובדים שנפגעו בעבודה זכאים למגוון זכויות הכוללות, בין היתר:

   דמי פגיעה – תשלום חודשי מהמוסד לביטוח לאומי בשיעור של 75% משכר העובד, החל מהיום הראשון להיעדרות, במשך עד 90 ימים.

   קצבת נכות מעבודה – תשלום חודשי מהביטוח הלאומי עבור עובד שנותר עם נכות בשיעור של למעלה מ- 9%. הסכום נקבע בהתאם לדרגת הנכות, ושכר העובד לפני תאונת העבודה או הפגיעה.

   כיסוי הוצאות רפואיות – הביטוח הלאומי מחויב לשאת בכל ההוצאות הרפואיות הנדרשות לטיפול בעובד הנפגע.

    

   כיצד ממששים את הזכויות של נפגעי עבודה?

   על מנת לממש את זכויותיו, על העובד להודיע למעביד על תאונת העבודה בהקדם, להמציא אישורים רפואיים ולהגיש תביעות למוסדות הרלוונטיים, כמו המוסד לביטוח לאומי.

    

   רוצים לקרוא על חשיבותו של עורך הדין בתאונת עבודה? לחצו כאן

    

   הגשת תביעה לתאונת עבודה וקבלת דמי פגיעה לנפגעי עבודה

   עובד שנפגע בתאונת עבודה או חלה במחלת מקצוע זכאי לדמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי. כדי לממש זכות זו, עליו לפעול בהתאם לתהליך הבא:

   ראשית, מומלץ להודיע למעביד על האירוע התאונתי בהקדם האפשרי, בכתב או בעל-פה. לאחר מכן, עליו להמציא למעביד אישור רפואי המפרט את הפגיעה ואת משך ההיעדרות הצפוי מהעבודה.

   לאחר מכן, על העובד למלא טופס תביעה לדמי פגיעה ולהעבירו למוסד לביטוח לאומי, בצירוף המסמכים הרפואיים הנדרשים. המוסד לביטוח לאומי יבדוק את התביעה ויחליט האם מדובר בפגיעה עקב עבודה.

   ככלל, לכל תביעה שמוגשת לביטוח יש טופס ייעודי. הטופס הייעודי להכרה בתאונת עבודה נקרא: ב"ל 211 – תביעה תשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה. להורדת טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה – לחצו כאן

   על מנת שפגיעה תוכר כפגיעה בעבדה, יש להוכיח קשר סיבתי כפול: האחד, בין העבודה לבין הפגיעה. השני, בין הפגיעה לבין הנזק הגופני. לקריאת מאמר בנושא הקשר הסיבתי בתביעות נפגעי עבודה – לחצו כאן.

   אם התביעה מוכרת כפגיעה בעבודה, המוסד לביטוח לאומי יתחיל בתשלום דמי הפגיעה לעובד, עד 90 ימים. הסכום יעמוד על 75% משכרו של העובד, ברבעון שקדם לפגיעה. באופן זה, העובד הנפגע יוכל לקבל את הזכויות המגיעות לו ולהתמקד בהחלמה ובשיקום.

    

   נפגעי עבודה שתביעתם נדחתה

   אם הפגיעה לא הוכרה כפגיעה בעבודה, ניתן יהיה לערער על דחיית התביעה בפני בית הדין האזורי לעבודה.

   בדרך כלל, במקרים פשוטים וברורים, הביטוח הלאומי יקבל את התביעה. יחד עם זאת, במקרים מורכבים כגון: אירועי אלימות, אירוע ירי, הטרדות מיניות, או אפילו תאונה שהתרחשה ביום כיף או בהשתלמות, הביטוח הלאומי עלול לדחות את התביעה. במידה וזה יקרה, נצטרך להגיש תביעה לבית הדין האזורי לעבודה.

   משרדנו צבר ניסיון רב והצלחות מרובות גם במקרים מורכבים מאוד. לקריאת מקצת הצלחות משרדנו – לחצו כאן. לקריאת אתגרים מעניינים, המבוססים על סיפורים אמיתיים – לחצו כאן.

   רוצים לדעת האם אירועי אלימות בעבודה נחשבים לתאונת עבודה? לחצו כאן.

   לקראת מאמר בנושא תקיפה מינית בדרך לעבודה והאם היא תיחשב לתאונת עבודה – לחצו כאן.

   מעוניים לדעת האם הטרדה מינית בעבודה נחשבת לתאונת עבודה? לחצו כאן.

   רוצים לדעת האם ובאלו תנאים אירוע ירי ייחשב לתאונת עבודה? לחצו כאן.

   אם נתקלתם חלילה באירוע אלימות בדרך לעבודה? לחצו כאן.

   וגם, האם תאונה במהלך יום כיף, או השתלמות, תיחשב לתאונת עבודה? לחצו כאן וגלו.

   כפי שניתן לראות, יש לנו ניסיון רב במקרי קצה מורכבים, ואנו נשמח לסייע לכם במידה ונפגעתם, חלילה, בתאונת עבודה.

    

   קבלת גמלאות נכות מעבודה לנפגעי עבודה

   עובד שנפגע בתאונת עבודה או חלה במחלת מקצוע ונותר עם נכות בשיעור של למעלה מ-9%, זכאי לגמלאות נכות מהביטוח הלאומי. במקרים של נכות בשיעור של 9%-19%, העובד יהיה זכאי לתשלום חד-פעמי. לעומת זאת, במקרים של נכות בשיעור של למעלה מ- 19%, העובד יהיה זכאי לקבלת קצבת נכות לכל החיים.

   לצורך כך, על העובד להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות למוסד לביטוח לאומי. התביעה תוגש על גבי טופס ייעודי "ב"ל 200 – תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה ולתשלום גמלת נכות מעבודה", ואליה יש לצרף את המסמכים הרפואיים המפרטים את הפגיעה, ובקשה לקביעת וועדות מתאימות. להורדת טופס תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה ולתשלום גמלת נכות מעבודה – לחצו כאן.

   המוסד לביטוח לאומי יזמן את העובד לוועדה רפואית, אשר תבחן את מצבו ותקבע את דרגת הנכות בהתאם לספר הליקויים. גובה הקצבה ייקבע בהתאם לדרגת הנכות.

   במקרים בהם הוועדה הרפואית קובעת נכות בשיעור של 19% ומעלה, העובד יהיה זכאי לקבלת קצבת נכות מעבודה מהביטוח הלאומי. קצבה זו תמשיך להשתלם לעובד בגין אותה פגיעה, אף אם יחזור לעבוד.

   באמצעות גמלאות הנכות, העובד הנפגע יוכל להתמודד עם השלכות הפגיעה ולהמשיך בשיקומו המקצועי והאישי.באמצעות קצבת הנכות, העובד הנפגע יוכל להתמודד עם השלכות הפגיעה ולהמשיך בשיקומו המקצועי והאישי.

   כאן המקום לציין שתי תקנות חשובות מאוד בכל הנוגע לקביעת דרגת נכות בביטוח הלאומי: האחת, תקנה 18 (נכה נזקק). והשנייה, תקנה 15.

    

   רוצים לדעת כיצד עורך דין לתאונות עבודה יכול לסייע לכם? לחצו כאן

    

   תקנה 18: תמיכה בעובדים עם נכות זמנית

   לפי תקנה 18 של תקנות הביטוח הלאומי, עובדים שנפגעו במהלך עבודתם וזוהו כנכים זמנית בשיעור פחות מ-100%, מובטחת להם הגנה וסיוע. אף על פי שהנכות היא זמנית ובשיעור נמוך, התקנה מאפשרת להם לקבל קצבת נכות זמנית מלאה בשיעור של 100%, אם הם לא יכולים לעבוד כלל. המטרה היא לספק לנכי עבודה את התמיכה הדרושה להם כדי להתאושש ולחזור לשוק העבודה במיטב יכולתם. התקנה הזו רלוונטית למי שנקבעה נכות זמנית, והוא אינו עובד, ואינו מסוגל לעבוד, במהלך התקופה שנקבעה כנכות זמנית.

   לקריאת מאמר בנושא תקנה 18 – לחצו כאן.

    

   תקנה 15: תמיכה בעובדים שאינם יכולים לחזור לתפקידם

   תקנה 15 של תקנות הביטוח הלאומי תוכננה כדי לספק מגן וסיוע לעובדים שנפגעו במהלך עבודתם ואינם מסוגלים, או מתקשים, לחזור לתפקידם הקודם. התקנה מבטיחה שאלו שנפגעו בעבודה יקבלו תמיכה כלכלית וסיוע במציאת עבודה חלופית, כדי להבטיח שהם יוכלו להמשיך לקיים את עצמם ולהתאושש מהפגיעה. התקנה הזו מיועדת למי שנקבעה נכות צמיתה (קבועה), ויש לו ירידה בהכנסות.

   לקריאת מאמר בנושא תקנה 15 – לחצו כאן.

    

   סיכום – נפגעי עבודה

   נסכם בקצרה את המאמר עד כה:

   • פגיעה בעבודה: פגיעה גופנית או נזק בריאותי שנגרם לעובד במהלך עבודתו.
   • סוגי פגיעות: תאונת עבודה, מיקרוטראומה, ומחלת מקצוע.
   • זכויות עובדים: דמי פגיעה, קצבת נכות, וכיסוי הוצאות רפואיות.
   • מימוש זכויות: הליך הגשת תביעה וקבלת דמי פגיעה וגמלאות נכות.

   נפגעי עבודה זכאים למגוון זכויות חשובות הנועדות להבטיח את שיקומם ואת המשך פרנסתם. דמי הפגיעה, קצבת הנכות, כיסוי ההוצאות הרפואיות והשיקום המקצועי הם רק חלק מהזכויות המגיעות להם. בנוסף, ישנן אפשרויות להגדיל את אחוזי הנכות שנפסקו, כמו במקרה של תקנה 18 (נכות זמנית), ותשנה 15 (נכות צמיתה).

   אם נפגעת בעבודה, אל תהסס להיעזר בעורך דין שמתמחה בתחום. הוא יסייע לך בהבנת הזכויות המגיעות לך, בהגשת התביעות הנדרשות ובמימוש מלוא הזכויות. בכך תוכל להתמקד בהחלמה ובשיקום, מבלי להיות מוטרד מההיבט המשפטי.

   אנחנו כאן כדי לעמוד לצידך ולהבטיח את קבלת כל הזכויות המגיעות לך ואת שיקומך המלא. פנה אלינו בכל שאלה או עזרה שתידרש.

    

   נותרו לכם שאלות? השאירו פרטים מטה.

   רוצים לקרוא עלינו עוד? אתם יכולים לטייל כאן באתר, או לבקר אותנו בפייסבוק, או באינסטגרם.

   תחומי התמחות נוספים

    • האם הטרדה מינית נחשבת תאונת עבודה? • מהו קשר סיבתי בתאונת עבודה • התקף לב בעבודה - האם הוא נחשב לתאונת עבודה? • אלימות בזמן העבודה - האם הם נחשבים לתאונות עבודה? • האם תקיפה מינית בדרך לעבודה או ממנה נחשבת לתאונת עבודה? • האם אירוע אלימות בדרך לעבודה יחשב לתאונת עבודה? • תאונת עבודה ביום כיף או בהשתלמות • תקנה 18 לנפגעי עבודה – נפגעי עבודה עם נכות זמנית • תקנה 15 לנפגעי עבודה - סיוע לעובדים שאינם מסוגלים לחזור לעבודה • מה זה פוסט טראומה וכיצד ניתן להוכיח שהיא נגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי? • שלבים בתביעת לשון הרע • פיצויים בגין אירוע ירי – האם מדובר בתאונה? • ירי במהלך העבודה – האם מדובר בתאונת עבודה? • לשון הרע - אסטרטגיה ופיצויים • תאונה במהלך תיקון רכב – האם זו תאונת דרכים? • שלבים בתביעה לתאונת עבודה – מדריך לפיצוי מקסימלי • תאונת דרכים בעבודה • חייל שנפגע בתאונת דרכים - את מי כדאי לתבוע? • תביעה לפיצויים ברשלנות רפואית – אסטרטגיה לניצחון • תאונת דרכים ללא מגע פיזי - האם אתם זכאים לפיצויים? • שלבים בתביעת תאונת דרכים - מדריך לפיצוי מקסימלי • עורך דין ללשון הרע – חופש הביטוי והזכות לשם טוב • תביעת לשון הרע – מהו סוד הניצחון? • תביעה לפיצויים בתאונת דרכים • נזק נפשי בשירות הצבאי: כללי אצבע • עורך דין רשלנות רפואית בחיפה • חיילים שחלו בקרוהן במהלך השירות הצבאי • חיילים שחלו בסוכרת במהלך השירות הצבאי • שינויים דרמטיים בחוק נכי צה"ל • פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון • תביעה שמוגשת בגלל נזק אורתופדי מבלי שהיתה תאונה ספציפית • נזק נפשי כתוצאה מהשירות הצבאי: כללי אצבע • נזק שנגרם כתוצאה מניתוח בצבא • חיילי צה"ל שנפגעו במהלך חופשה

   הצלחות המשרד

   כמעט חסר תקדים – הצלחנו להפוך פסק דין שניתן בהסכמה

   משרדנו נחל הצלחה מרשימה בבית המשפט המחוזי, במסגרת ערעור על פסק דין שניתן בבית משפט השלום בקריות.

   נשים שעברו כריתת שד מקבלות את הזכויות שלהן בביטוח הלאומי

   עד לאחרונה, נשים שעברו כריתת שד ושחזור, קיבלו בסניפי הביטוח הלאומי מחצית מאחוזי הנכות המגיעים להן. למה? ככה!

   חיסכון במס שבח בשווי 20,000 ש"ח

   למעלה מ- 99,000 ש"ח!!! זה סכום הפיצויים שבית המשפט פסק ללקוחה שלנו, שנשברו לה 2 שיניים עקב קריסה של מיטת עיסוי

   פסק הדין הוא הצלחה גדולה מאוד, לא בגלל הסכום שנפסק, אלא מהסיבה שבמהלך המשפט, בית המשפט "גילה" את דעתו, והעריך את סכום הפיצויים בסך של כ-55,000 ₪ בלבד. וכאן נכנסנו למאבק כפול: גם מול הנתבע, וגם מול בית המשפט.

   חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד

   נפלה בכניסה למרפאה, ותפוצה בסכום של 85,000 ש"ח

   אישה שנתקלה במדרגה בכניסה למרפאה, קיבלה פיצויים בסך של 85,000 ש"ח.

   מדובר בסכום גבוה יחסית, מן הטעם, שלאישה לא נגרמה נכות, ולא נרגמו לה הפסדי השתכרות כתוצאה מאירוע הנפילה.

   רשלנות רפואית - הצלחה חסרת תקדים למשרדנו!

   בזכות חקירה נגדית מבריקה, מומחה מטעם בית המשפט (כירורג בכיר ממרכז הארץ) חזר בו מעדותו, והודה שבית החולים התרשל.

    

   תביעה בגין ליקויי בנייה

   מומחה מטעם בית המשפט קבע אובדן דמי שימוש ראויים בסך של 1,100 ש"ח לכל חודש במהלך תקופת הרטיבות.

    

   עוד הצלחה למשרדנו, והפעם – פתרון מהיר מחוץ לכותלי בית המשפט

   צ' חתמה על חוזה ושילמה את מלוא התמורה, בסך של למעלה מ-30,000 ₪. לצערה, התמורה שקיבלה בגין התשלום – הייתה שלא לשביעות רצונה, ולמעשה – הבינה כי נפלה במקרה תרמית. בתוך פחות מחודש ימים לאחר פנייתה אלינו, ולאחר משא ומתן אפקטיבי וממוקד, נחתם הסכם להשבת התמורה לצ' (בניכוי הוצאות עבודה ריאליות). שמחנו לעמוד לשירותה של צ', במהירות, ביעילות, ובלי להגיע לבית המשפט.

    

   190,000 ש"ח פיצויים ללקוח שלנו שעבר תאונת דרכים, למרות שהשכר החודשי שלו לא נפגע

   אחת מההצדקות לפיצוי בדיני נזיקין היא "שינוי מצב לרעה". אדם שעובר תאונה ונגרם לו נזק, סביר להניח שמצבו ישתנה לרעה בעקבות התאונה. האינדיקציה החזקה ביותר לשינו

   50,000 ש"ח פיצויים, בגלל רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

   לקוחה שלנו ביצעה ניתוח לשאיבת שומן, בעלות של כ- 12,000 ש"ח. הניתוח לא הצליח (בלשון המעטה), אז תבענו את חברת הפלסטיקה. תוך זמן קצר ניצחנו, וזכינו בסך של כ- 50,000 ש"ח. אז רשמנו לפניכם, אם אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים – זה אנחנו!

   ניצחון מוחץ לפני שהגענו לבית המשפט

   איך עשינו את זה? הנה הסיפור, בקצרה: מעשה בחברת תוכנה (הלקוחה שלנו) שהתקשרה עם חברה שמתמחה בהענקת אשראי חוץ בנקאי ללקוחות פרטיים.

   רשלנות בטיפול שיניים

   עדכון חם ממשרדנו, והפעם: רשלנות רפואית בטיפולי שיניים. חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה ללקוחה שלנו פיצוי בסך של למעלה מ-200,000 ש"ח, בגין טיפול שיניים רשלני אחד.

    

   פיצוי בסך של 150,000 ש"ח בתאונת דרכים, למרות שלא נגרם נזק משמעותי

   נכון שלכל אחד מאיתנו יש חבר או קרוב משפחה שהיה מעורב בתאונת דרכים, ואף על פי שלא קרה לו כלום הוא קיבל פיצוי בסך של 150,000 ש"ח.

    

   מעבירים הרצאות ללשכת עורכי הדין

   כל כך מקצועיים במקרקעין, שאנחנו מעבירים הרצאות בענייני מקרקעין, מטעם לשכת עורכי הדין.

   כבוד לעורכת הדין (המלומדת) סיון שחר ממשרדנו!

   תביעה בגין הטרדה מינית - ניצחון מרשים למשרדנו

   הקטינה, בשנות העשרה לחייה, הגיעה למשרדנו לאחר שהעבריין שתקף אותה מינית הורשע בביצוע עבירות מין. הגשנו בשם הנערה, תביעה בגין הטרדה מינית, נגד התוקף. על מנת להביא את התוקף לדין, ולהבטיח שהתוקף ישלם על הנזקים שנגרמו לנערה.

   אמת היא שכל הון שבעולם לא יוכל לפצות על הכאב, ההשפלה, והפגיעה העצומה שחוותה הנערה. אולם כחלק ממלחמת הצדק שניהלנו נגד התוקף, משרדנו עמד על כך שהפיצוי שהוא ישלם לתובעת, יהיה גבוה דיו כדי להרתיע אותו ולאפשר לנערה בסיס להחלמה וחזרה למסלול חייה התקין.

   משרדנו ניצח בתביעה סבוכה ביותר, שתחילתה בשנת 2012, והחזיר לקשישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות לחירות על גופה ונפשה

   שלומית כהן (שם בדוי) הגיעה למשרדנו וביקשה שנייצג אותה מול רשויות החוק. המדינה ומחלקת הרווחה קבעו ששלומית אינה יכולה לדאוג לענייניה, ולכן מינו לה אפוטרופוס על גופה ורכושה, כך שהיכולת להחליט מה טוב עבורה נשללה ממנה ביום בהיר אחד.

   נפגעה בתאונת דרכים, ותקבל פיצוי בסך של כ- 1,260,000 ₪!

   עוד הישג מרשים למשרדנו.

   רונית ברכה (שם בדוי), נפגעה בתאונת דרכים, בהיותה בת 44.

   נקלע לקרב יריות, וקיבל פיצויים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד.

   בחופש הגדול שלפני כיתה י', מאיר (שם בדוי) נקלע לאירוע ירי סמוך לביתו. לא פחות מארבעה קליעים פילחו את פלג גופו העליון, והוא הובהל לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם, במצב אנוש.
   מכיוון שמאיר היה תלמיד בזמן אירוע הירי, הגשנו תביעה נגד חברת הביטוח, אשר מבטחת את כל תלמידי ישראל, בפוליסת תאונות אישיות.

   לא הרבה יודעים, אך לכל תלמיד בישראל יש ביטוח תאונות אישיות, אשר חל על כל תלמיד, בכל זמן, ובכל מקום בו נמצא התלמיד, גם אם התאונה אירעה בלי קשר לפעילות המוסד החינוכי. כך לדוגמה, גם אם התלמיד נפצע במהלך החופש הגדול, בחוף הים, במגרש משחקים, או כתוצאה ממעשי אלימות, הוא עשוי להיות זכאי לפיצויים מחברת הביטוח.

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   צרו קשר